Istanbul ciger sis

Kuzu ciger sisi guzel yapan nereler var? Favorilerinizi alabilir miyim?

kuzu ciğerinin tazesi makbuldür. istanbul'da orta veya üst segment kebapçılarda genelde soğuk zincirle ulaştırılmış 2-3 günlük etler tüketiliyor. bu nedenle antep, adana, urfa civarındaki taze kuzu ciğerler kadar iyisini yemeniz çok çok zor. istanbul'da günlük taze ciğer gelen yerler zaten parmakla gösteriliyordur. benim bildiğim bir yer var. muhtemelen daha iyilerini bilenler çıkar. güngören köyiçi'nde antep sokağı diye tabir edilen yerde bulunan bağdat ocakbaşı eskiden taze taze getirip pişirip satardı. ben ordan en son geçen yıl ciğer yemiştim. pandemiyle birlikte restoranların ayarı kaçtı bu nedenle kefil olamıyorum. ama denemenizi tavsiye ederim.

ayrıca bağdat'ın sağ çaprazında nohutçu hamo vardır. hamo'nun nohut ve ciğer dürümünü de mutlaka deneyin. sıcak ekmeği bekleyeceğinizi söyleyin özellikle sıcak ekmekle yiyin.
  • golgi aygıtı  (17.06.22 00:02:24)
Gunaydin dun nohut durum yedim zaten Hamo'da ve ilk defa sicak ekmekle geldi. Efsaneydi:) Ciger icin de aklimda olsun. Tesekkurler

  • balpolen  (17.06.22 10:06:28)