[]

eski Dell notebook

2008 -2015 yılları arasında kullandıgım notebook evde oylece duruyor,
1.icindekı dosyaları temızledım ama yıne de kalıcı komple sıfırlamak ıcın nasıl ıslem yapabılırım?
2.Kadıkoy dekı bılgısayar dukkanlarına cuzı fıyata da olsa satabılır mıyım ?
3.Ihtıyacı olacak bırıne de verebılırım, ama pek cok ınsanın evınde daha ıyısı vardır, sonradan komık olmasın dıye dusuneyım mı?

yardımlarınız ıcın sımdıden tesekkurler.

 
Merhaba,

1) Kalıcı silme işlemi low level format ile mümkün ancak bu hard diske zarar verebiliyor, kimyasal peeling gibi düşünün. Çok önemli bilgileriniz yoksa normal format atabilirsiniz, varsa Windows cd'si ya da usb'si ile.

2) Bilgisayarcılar fiyatı öldürerek alır kar etmek istedikleri için, bence Letgo, Sahibinden vb. yerlerde ilana koyun.

3) İhtiyacı olan birine verme kısmı size kalmış, bazen sadece TV bağlayıp video izlemek için, ya da yedek parça amaçlı bile kullanılabiliyor o yüzden laptop her zaman ihtiyaçtır.
  • noi baxtaloi  (16.06.22 11:58:14) 
bence olmayan vardır. birine verin daha iyi. sonuçta internete bağlanabilen bir cihaz, parçalanmak yerine durumu olmayan bir çocuğun kullanımında olsa çok daha iyi olur.

yani istanbul'da bile vardır, doğuda çok rahat vardır buna ihtiyaç duyan kişiler.
  • bohr atom modeli  (16.06.22 12:17:21 ~ 12:18:05) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.