[]

Italya'da 10 gün nasil planlanir?

Floransa - Roma - Verona - Venedik - Bologna diye bir liste cikardim. Hangi sehirde ne kadar süre gecirmeyi önerirsiniz?

Görmemi önerdiginiz baska sehirler de var mi?


 
roma-3 gün
floransa-2 gün (+sabah gidip öğleden sonra dönmeli pisa)
verona-2 gün
venedik- 1 gün
bologna - 2 gün
  • brkylmz  (14.06.22 22:31:46) 
genelde arkadaşların yazdığını katılmak ile birlikte,

1 gün venedik, 1 gün verona yeterli. hatta sonraki durağa milano da ekleyebilirsin.
  • delidir yakalayin  (15.06.22 00:24:17) 
ben olsam şu rotayla ilerlerdim. ilk durak roma 3 gün-perugia 2 gün(hele umbria jazz zamanına gelirse 4 bile olur :))- floransa 3 gün- bologna 2 gün ve türkiye'ye dönüş için genelde en ucuz bilet bologna'dan olduğu için son durak bologna.


  • benim de soyleyeceklerim var  (15.06.22 00:24:36) 
gidiş roma dönüş bologna olacak şekilde planlama yapmanızı tavsiye ederim. bir de aradaki geçişleri nasıl yapacağınız da önemli. araç kiralayacaksanız eğer yoğun bir tur planlamanız mümkün ama bütün geçişleri tren (biletleri erkenden almanızda fayda var) ile yapacaksanız çok yorucu olduğunu ve illaki trenler ile ilgili aksaklıklar olduğunu unutmamanız gerekir.

roma en az 2 gün.
verona max. 1 gün (hatta verona'ya gitmektense cinque terre'ye gitmenizi tavsiye ederim.)
bologna 2 gün
venedik 1 gün (tabii sadece venedik içerisinde kalacaksanız. etrafındaki adalara gidecekseniz eğer 2 gün)
floransa 2 gün (biz aynı gün sabah pisa öğleden sonra floransa yapmıştık ve bize yetmişti aslında)
milano 1 gün (sabah git akşam gel şeklinde. sadece klise ve etrafını görüsünüz güzel bir yemek yersiniz vs.)

bence 1 günü boşta bırakın. dinlenmek için ihtiyacınız olacak. biz bu rotayı bologna'da konaklayarak tren ile gidip geldik. bayağı bir yorucu olmuştu.

buradan da bizim gittiğimiz birkaç yerin videoları var. bir fikir edinmek isterseniz eğer; www.youtube.com
  • kafa koparan manyak  (15.06.22 08:26:37) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.