Kulak çınlamasının hiç mi tedavisi yok?

sb

Sürekli bir şeyse maalesef yok. Geçici bir şeyse ya da ara ara gelip gidiyorsa şunu yapabilirsiniz denendi & çalışıyor. Bilimsel açıklaması da vardı ama hatırlamıyorum:

Place the palms of your hands over your ears with fingers resting gently on the back of your head. Your middle fingers should point toward one another just above the base of your skull. Place your index fingers on top of you middle fingers and snap them (the index fingers) onto the skull making a loud, drumming noise. Repeat 40-50 times. Some people experience immediate relief with this method. Repeat several times a day for as long as necessary to reduce tinnitus
  • aguen  (14.06.22 20:04:02)
30 yıldır bu illetten kurtulamadım , 24 saat hep benimle. Denemediğim yöntem kalmamıştı , en son bir profesör ölünce geçecek evladım sabret dediğinden beri peşini bıraktım :(

  • synax  (14.06.22 22:00:41)
Kulağa giden damarları açıcı bir hap veriyorlar. Bazı durumlarda işe yarıyormuş. Bende yaramadı.

Bir de yaş ilerledikçe artıyor ve arttığı miktarda da daha az duyar oluyorsun diğer sesleri.

Çekiyoruz ve bekliyoruz. Bir gün tıp çaresini bulacak diye.
  • Mirket  (14.06.22 23:56:50)
aguen in bahsettigi yontem

www.youtube.com
  • foster  (15.06.22 00:49:15 ~ 01:08:35)
dereceleri var, bazilarinda white noise veriyorlar ve tinnitusu beyin böylece algilayamayabiliyor, backgrounda atiyor ama bu bazi kisilerde ise yariyor sadece.

  • bora benim lan aslında  (15.06.22 19:44:29)