[]

mouse dpi ayarı

selamlar arkadaşlar,

hayatımda ilk defa bir gaming mouse sahibi oldum, steelseries rival 3.
uygulamasını indirdim, ayarlarını nasıl yapacağımı asla kestiremiyorum. dpi arttırdıkça sensitivity artıyor okey ama, 3000 dpi'dan sonra inanılmaz kontrolsüz hareket ediyor gibi mouse. 8k ya kadar destekliyor, en yükse kdpi'a çekip alışmaya mı çalışayım sizce?

şu anda 4800'e aldım ekteki gibi ama inanılmaz hızlı akıyor gibi. yükseğe mi alışmalıyım, siz hangi ayarlarda kullanıyorsunuz?

 
dpi'ı en üste çekip oyun için sensivity'yi düşürmelisin. dpi ile sensivity farklı şeyler. Düşük dpi / yüksek sensivity ile farenin ufak hareketleri oyun tarafından algılanmayabilir ama yüksek dpi düşük sensivity ile en ufak hareketi bile algılar.

windows fare ayarlarından da hassasiyeti düşür dpi'ı 8.500 yapıp.
  • himmet dayi  (13.06.22 22:58:52 ~ 22:59:31) 
en yüksek dpi en iyisi. hem oyunlardan hem windows'tan ayarı düşür dpi yükselt biraz kullan öyle böyle çok minimal hareketler yap mouse ile. sonra tam tersini yap yani dpi düşür hassasiyet arttır bi daha dene minimal hareketler yapmayı. farkı anlarsın. o minimal hareketleri algılamıyor dpi düşükse.


  • floydian  (13.06.22 23:02:50) 
Yukardakilere ek olarak evet bir süre yüksek hassasiyette kullanmaya devam ettikçe alışıyorsunuz. Bunlar bilinçli şeyler değil çünkü. Beyniniz kendini yeni duruma uyarlıyor ve yine refleksif hale dönüyor mouse kullanımınız.

Kötü yanı şu ki başka herhangi bir bilgisayara geçtiğinizde mouse hareket etmiyormuş gibi geliyor.
  • akhenaten  (14.06.22 08:57:45) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.