20-25 kisilik bir gruba ikram edilmelik Türk tatlisi

Yurtdisindayim. Is yerinde bir kutlama yapmak istiyoruz. Kendim hazirlayacagim ve 20-25 kisilik bir gruba ikram edebilecegim tarzda bir Türk tatlisi arayisi icindeyim. Daha önce büyük bir tencere irmik helvasi yapmistim ve dondurmayla beraber ikram etmistim, güzel olmustu. Yine o tarz, evde yapmasi ve büyük bir gruba servis etmesi kolay bir tatli icin fikirlerinizi bekliyorum. Malzemelere kolay ulasabilecegim Türk marketlerinin oldugu bir yerdeyim.

Tavukgöğsü/kazandibi/muhallebi varyasyonları.

  • Kaleci Saçlı Forvet  (13.06.22 12:56:09)
kadayıflı muhallebi olabilir. hatta kupta yapılırsa servis etmesi de kolay olur.

  • duyulmasi gerektigi kadar  (13.06.22 12:59:33)
muhallebi, fındıklı falan daya gitsin
yapabilirsen damla sakızlı tabi.

  • duyurukullanıcısı  (13.06.22 13:00:57)
Kalburabastı, bol cevizli. Çok sıcak, nemli bir yerse sütlü tatlı tercih edilebilir.

  • ?  (13.06.22 13:11:23)
firin sutlac, kucuk kullan at kaplardan alip herkese dagitip guzel olur

  • bay b  (13.06.22 13:17:55)
Hira tatlisi diye bisi var, hayatimda ilk kez gorup yapmistim , guzele benziyor. Nefis yemek tatiflerinde en kolay tatli diye geciyodu

Benzer tatlardan Sambali, revani de olabilir. Hira bi tik daha hafifti sanki. Sutlu tatliyi yapmasi ve servisi zor olabilir
  • fakyoras  (13.06.22 13:18:56)
kazandibi, kadayıf, kalburabastı, fırın sütlaç

bunlar 5 kişi için bile çok zor tatlılar. fırın sütlaç dediğin şeyi 10. denemende belki tutturabilirsin birde yanık kısmını seven var sevmeyen var. kaldı ki yurt dışındasın.
  • duyurukullanıcısı  (13.06.22 13:19:56)
sakızlı muhallebi. tadı risksiz, sütlaç gibi kıvam tutturmana gerek yok

  • paintov  (13.06.22 13:36:36)
Sekerpare

  • instant crush  (13.06.22 14:04:37)
Kalburabastı, bu ara cok yedim güzel yapabilirseniz bence hastası olurlar

  • condom kurşunu  (13.06.22 14:41:59)
bence sekerpare kalburabasti vs cook agir... ben bile yemiyorum :( bence GULLAC malzemesi varsa olabilir. ya da kadayifli muhallebi+1
ayrica MAGNOLIA bu yurt disinda ne versiyonu var bilmiyorum ama biskuvi, meyveler, puding. gayet de meshur turkiyede:)

  • ala09  (13.06.22 15:06:19)
benim grubumda birsey olacaksa fiks tarifim var.
bir de hic ugrasma hazir dr. oetker al gec

cheesekek tabani gibi bisküvilerle altini yap.
hazir sakizli muhallebi/muhallebi vs pisir.

istersen keke kalibina, plastik kaba taban, üstüne muhallebi üstüne cilek, kuruyemis gibi yap.
istersen muffin kaliplarina yap. sadece muffin kaliplari kagit oldugu icin genisliyo, dar bir kutu gibi birseye koymak gerekiyo icine muhallebi koyarken.

not atiyorum 500 ml sütse 400 ml yap, cok sulu olmasin diye bir de sürekli karistirip altini yakmamaya dikkat et. muhallebisi az gelirse bir daha hazirrlasin.
  • Ley  (13.06.22 16:32:04 ~ 16:33:50)
sekerpare çok güzel bence. kemalpaşa da olabilir hazır satılıyor türk marketlerinde. kolay hem. o da dondurma ya da kaymakla iyi gider.

  • bohr atom modeli  (13.06.22 16:32:58)
sekerpare geldi benim de aklima ilk
hatta direkt bohr +1 :)

  • Kittie  (13.06.22 16:51:04)
kimse yazmamış ama baklava. zorluk derecesi 4-4,5

kesinlikle zor değil.
  • naksidil  (13.06.22 17:16:58)
kemalpasa +1

kazandibi/tavukgogsu onerilerine baya sasirdim acikcasi, bu tatlilari en hamarat senelerden beri mutfaktan cikmamis hatunlar bile kolay kolay yapamaz..
  • cooperr  (13.06.22 18:42:52)
Cezerye çok seviyor benim yabancı arkadaşlarım.
Havuç pahalı değilse cezerye topları yapıp Hindistan cevizine bulayabilirsiniz.

  • marla is in my head  (13.06.22 20:33:51)