Kardesime yazilimla alakali kurs ariyoruz (Istanbul)

Soyle ki, yazilim muhendisligini kazandi ama okul mufredati biraz dandik gibi. Hazirlik bitti, yazilim icin bir kursa gonderelim diyoruz okul baslamadan, temel olarak ne ders almali mesela? Hangi konulara yogunlasan kurslara gitmeli ve hangi kursu onerirsiniz?

C ve sistem programcıları derneğinin kursları başarılıdır. seviyesine göre C eğitimi ile başlayabilir.

  • orpheus  (13.06.22 12:44:09 ~ 12:44:47)
Bence kursa göndermeyin. Çünkü hem piyasa kursları ile okulda göreceği eğitim çok farklı (o yüzden derslere pek faydası olmaz), hem de o kurslara 4. sınıfta falan gider eksiği varsa, piyasaya yönelik bilgisini daha rahat pekiştirir.

  • plutongezegendegilmi  (13.06.22 13:54:12)
Yazılım mühendisliği okuyacak insanın kursa gitmesi çok anlamsız. Göndermeyin. Ayrıca buraya "hangi konulara yoğunlaşsın" diye sorduğunuza göre okulun dandik olduğunu da pek ölçemezsiniz gibi geldi.
Sonuç olarak; gitmesine gerek yok, zaten böyle şeyler okulda kursta öğrenilmiyor. İlgisi olan kendisi öğreniyor.

  • kaptan maydanoz  (13.06.22 14:12:54)
C ve sistem programcıları derneği, başka bir yer aramayın bile

  • mysql34  (13.06.22 14:13:29)
Biraz girişken olsun, yazılım firmalarında staj, yarı zamanlı iş vs. kovalasın.

  • iustitia omnibus  (13.06.22 16:04:03)
C ve sistem programcıları derneği +1
Ali hocadan programlamaya girişi alsın.sonrasına bakarsınız artık.

  • high hopes of the sozluk  (13.06.22 16:14:51)
  • hayirsiz  (13.06.22 16:47:54)
C ve Sistem programcıları derneği demeye geldim. Israrla, sevgiler.

  • maksimgazinosuekolu  (13.06.22 23:54:30)