[]

Üniversite öğrencisi için notebook tavsiyesi

Kuzenim üniversiteye başlayacak.
4-5 sene götürecek, mühendislik, mimarlık, yazılım vb. kullanacağı programları kaldıracak bir notebook arıyoruz.
bütçemiz maksimum 15 bin tl.
Yakın zamanda almış veya araştırmış olanlar tavsiye verebilir misiniz?
Teşekkürler

 
  • Cruyff  (11.06.22 17:32:23) 
@Cruyff İşlemci, ram vb iyi duruyor fakat harici ekran kartı olmaması çok sorun yaratır mı ?


  • sedolima  (11.06.22 18:38:22) 
Ramden çekiyor. Hem bu özelliklerde hem de ekran kartlı istiyorsanız bu fiyata imkansız.


  • Cruyff  (11.06.22 18:43:09) 
Hangi bölüm olduğunu yazmamışsınız ama eğer gpu gerektiren programlar kullanırsa dahiliye sahip cihazlar üzebilir. Makina mühendisliği okuyorum i5 8350h gtx1050 8 gb ram özelliklerinde laptop almıştım 4 sene önce her işimi gördü sadece SW'de ram ihtiyacım olabiliyordu. Aşağıdaki modelleri önerebilirim. MSI kullanıyorum soğutma olarak vs memnundum. Kasadan memnun değildim rijit değil diye ama 17" olmasının da etkisi vardı tabi ki. Zaten bu yeni kasayı bir arkadaşımda görmüştüm kesinlikle daha rijit.


www.hepsiburada.com

www.monsternotebook.com.tr
  • 1903 24  (11.06.22 22:18:53 ~ 22:22:50) 
Teşekkürler tavsiyeleriniz için.
Sınava haftaya girecek, mühendislik düşünüyor fakat bölümü daha netlşetirmedi o yüzden belirtmemiştim.

Monsterlara baktım biraz, bütçeye uygun modellerde hala 1050 kullanıyorlar. 4-5 senelik ekran kartlı model alınmaz.

O vakit bütçeyi biraz esnetmeye çalışıp 15-17 bandında 3050 li 16 ram li bir model araştırayım.
  • sedolima  (12.06.22 01:01:00) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.