bir pdf'yi önlü arkalı tekli sayfalar şeklinde yazdırmak

bir pdf dosyası var. a4 sayfalarından oluşuyor.

onu şu şekilde yazdırmak istiyorum: prnt.sc
yani a4 sayfasının ön ve arka yüzüne iki sayfa yazdırılmış, sol üstten zımbalı, sayfayı çevirince arkadan devam ediyor. kağıtları 180 derece döndürmeye gerek kalmıyor.

adobe acrobat içinde bu nasıl yapılır?

Adobe'den ziyade yazıcı çift taraflı yazdırma destekliyorsa tepsiye müdahale etmeden yapılabilir.

yazıcı desteklemiyorsa da 1,3,5,7,9, gibi sayfaları önce yazdırıp sonra çıkan kağıtları alıp ters çevirip yazıcı tepsine koyup 2,4,6,8,10 gibi yazdırılabilir. yazıcı diyalog kutusu tek sayfaları yazdır, çift sayfaları yazdır gibi bir seçenek sunması lazım.
  • rosencruz  (10.06.22 23:28:17)
@rosencruz yazıcı çift taraflı yazdırıyor. işyerindeki yazıcı. büyük bir şey. pazartesi deneyeceğim de orada rezil olmayayım diye sorayım dedim :D

  • tabudeviren  (10.06.22 23:52:00)
Anladım. O büyük ofis tipi yazıcılar her türlü halleder :)

helpx.adobe.com
  • rosencruz  (11.06.22 00:09:08)
Sanki iki tarafına yazdırmanın seçildiği kısımda "kısa kenardan çevir" diye işaretlerseniz olurmuş gibi geldi bana. Bir de bizimkinde "her kağıttaki sayfayı otomatik döndür" diye bir seçenek de var ama hiç denememiştim. İlk 4 sayfanın çıktısını alarak deneme yapabilirsiniz belki.

  • peki madem  (11.06.22 12:09:37 ~ 12:10:53)