Uzun yol konforu yüksek araç

Şehirlerarası yollarda içeriye olabildiğince az ses alan ve yoldaki her girinti-çıkıntıyı hissettirmeyen araç öneriniz var mı? 80 model de olur 2022 de, modelin yılını da belirtirseniz sevinirim.

Temizini bulmak şartıyla. Citroen C5. Hidtoaktif süspansiyonu yaşamak lazım.

  • fikox  (10.06.22 01:25:49)
bütçe önemli C5 hidroaktif süspansiyonlu model bu konuda efsanedir, 200-250k civarına en iyi seçenek bu olur. sanırım 2010-2012 model bulunabilir.

600-700k civarına çıkılırsa gene aktif süspansiyonlu C5 aircross derim. 2020-2022 arası fiyatına göre denk gelir.
  • orpheus  (10.06.22 01:41:20 ~ 01:42:01)
audi a6-a4.

  • roket adam  (10.06.22 07:44:10)
havali suspansiyonlu e serisi ve ustu, ya da ml/gle suv. ucan hali bunlar direk..

  • cooperr  (10.06.22 08:06:03)
preminyum araçlarda içeri ses alma düşüktür. yani audi mercedes bmwnin belli modelleri bu konuda iyidir. audinin a5 üzeri modelleri, mercedesin e serisi almaz c serisinde amg olmayanlarda ses az. ancak w204 kasa çok sert. bmw 5 kasalar almaz. süspansiyon anlamında yeni kasa araçlar bağımsız süspansiyon araçlar girinti çıkıntı hissettirmez. ses farklı bir olay.

  • mikahakkinen  (10.06.22 09:53:07)
uzun yolda konforu en cok titresim ve ses bozuyor. buyuk araclarda ses yalitimi iyi oluyor. mercedesde kullanilan aktif airmatic sistemi bu zamana kadar deneyimledigim, titresim ve bozuk yol problemlerini en iyi cozen sistem . o nedenle mercedes gle airmatic. www.youtube.com

  • emrahday  (10.06.22 11:01:29 ~ 11:04:58)
yani bu ucu çok açık bir soru olmuş :D
al sana uzun yol aracı r.r. phantom 2022

seni ciddiyete davet ediyorum dersen.
c5 +1 fiyat performansta sanırsam en iyisi.
burada iki şart var araç araç ne kadar üst sınıf arabasıysa ve yeniyse o kadar başarılıdır.
teknolojinin getirdiği rahatlık süspansiyon stabilizasyon izolasyon.
yeniliğin getirdiği parçaların ve fitillerin eski olmaması nedeniyle hava akışı dış ses trim ve rüzgar sesi gibi etmenlerin minimuma inmesi.
bir de araç elektrikli ya da benzinli olursa elbette çok daha az ses olacaktır.
  • turbo sadık  (10.06.22 11:34:54)