çıkış harcı meselesi

yurt dışına çıkış harcı zamlanmadan önce birkaç tane harç ödemesi yaptım ve bunları zam sonrası fark ödemeksizin kullandım. ama ara ara duyuruda "eski pulları kullandırmıyorlar" gibi yorumlar görüyorum. bu nasıl mümkün oluyor? yani benim yaptığım ödeme zaten internet vergi dairesi üzerinden sisteme işlendi, bundan sonraki yurt dışı seyahatimde kalkıp bir fark ücreti istemeleri olasılığı var mı? (elimde birkaç seyahatlik daha harç ödemesi kaldı, onları kastediyorum).

bununla ilgili fikrim su: o pul kontrolu memurun insiyatifinde olan bir sey gibi duruyor. muhtemelen kullanamayanlara denk gelen memur kabul etmiyor. bence memur cani isterse, pulu hic olmayani bile gonderebilir.

  • helenart  (09.06.22 12:24:33)
bence memur cani isterse, pulu hic olmayani bile gonderebilir +1

Örneğin, yurtdışında oturumu olanlar icin söyle bir bakıyor, tamam diyip gönderiyor. Kayıt kuyut yapmıyor bununla ilgili.
  • kaptankedi  (09.06.22 13:02:08)