[]

Avatar the last Airbender tarzında yapımlar

Bu şekilde google araması yapınca karşıma çıkan dizi ve filmleri izledim aslında.
Sormaya çalıştığım daha çok dünya tasviri ve kurgusuyla ilgili

Aradığım şey söyle bir şey:

Gündelik hayat, mimari, toplum gibi unsurlar anlatılan döneme uygun olsun (belirsiz bir geçmiş zaman ya da günümüz)
bununla beraber o evreni tamamen farklı kılan bir şey o dünyanın normali olsun, işte bukuculuk yeteneği gibi.

Var mıdır öneriniz, ya da bu kurgu türünün özel bir ismi var mıdır?

 
Full metal alchemist
Attack on titan

  • cloudybloody  (09.06.22 02:47:24) 
dizi filmden ziyade anime evrenlerinde bu bahsettiğiniz şeyleri bulabilirsiniz gibi sanki. çok hakim olmasam da anime yapımlarda genel olarak geçmiş, gelecek, ya da güncel zaman tasvirlerine ek o evrene özel özellikler, güçler, kötüler, yaratıklar vs oluyor. cloudybloody'nin önerdiği yapımlar güzel, özellikle attack on titan çok beğenirim. onlardan deneyip sararsa devam edebilirsiniz.


  • fahrenheit456  (09.06.22 13:38:34) 
devam serisi var, "the legend of Korra" onu izlemediyseniz izleyin.


  • beyinter  (11.06.22 22:45:16 ~ 22:45:33) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.