Bu vekaletname ileride baş agritir mi?

Vaktiyle arabaya vurmudlardi. Şimdi bir hukuk bürosu kafayı takmış biz Değer kaybinizi tahsil edelim hiç masraf ödemeyin diyorlar. Ama aşağıdaki gibi bir vekaletname istiyorlar. Metin ilerisi için riskli olabilir mi acaba? Ne dersiniz ? Olumlu bakıyordum ama bu vekâletname beni biraz korkuttu.

Adıma kayıtlı XXXXXXX Plakalı aracınmın 29.10.2021 tarihinde yapmış olduğu kaza ilgili olarak leh
ve aleyhte açılmış veya açılacak dava ve takiplerden dolayı T.C. Mahkemelerinin, meclislerinin, daire
ve kurumlarının her bölümünde dava açmaya, araçlarımın değer kayıpları, kazanç kayıpları, pert farkı
tazminatları ve tüm tazminat bedelleri ile ilgili, devlet kurum ve kuruluşlarının her bölümünde
temsile, Özel Sigorta Şirketlerine, hakem heyetlerine ve Sigorta Tahkim Komisyonu’na ve alternatif
uyuşmazlık çözüm yollarına başvurmaya ve temsile, resmi kurumlarla sigorta şirketleri ve eksperlik
büroları da dâhil olmak üzere tüm kurum ve kuruluştan adıma bilgi ve belge istemeye, Kişisel Verilerin
Korunması Kanununu kapsamında adıma her türlü belgeyi imzalamaya ve kişisel verilerimi diğer kişi
ve kurumlarla paylaşmaya, arabulucuya başvurmaya ve arabuluculuk işlemlerinin tamamını
yapmaya, tedbir ve haciz koydurmaya ve kaldırmaya, icra davalarına katılmaya, icra takibi yapmaya
ilamlar ve kararların tamamının uygulanmasını sağlamaya duruşma dışı tutulmamı talep etmeye,
duruşmalara katılmaya ve davayı kabule veya redde davadan feragate ve feragati davayı kabule
temyizden feragate ve temyizden feragati davayı kabule, sulh ve ibraya, ahz-u kabze, münferiden
başkalarını tevkil teşrik ve azle, mezun ve yetkili olmak üzere, “Orta Mah. Genç Osman Cad. No: 43
Kartal/İSTANBUL” adresinde mukim İstanbul 1. Barosu’na kayıtlı 1111111111 T.C. Kimlik Numaralı
Av. XXXXXXXX,, 222222222 T.C. Kimlik Numaralı Av. YYYYYYYYYY, 3333333333 T.C. Kimlik
Numaralı Av. ZZZZZZZZZZZZ tarafımdan
vekil tayin edildi.
Vekalet Veren ........

Eğer siz onlara değil de onlar size ulaştıysa o zaman hasar tespit şirketi adı altında çalışan dolandırıcılardır. Kaza olur olmaz millete ulaşıp gerçek avukatların da işlerini elinden alıyorlar. Hiç masraf ödemenize gerek yok, diyorlarsa oradan koşarak kaçın. Bunlar yerine siz güvenilir bir avukata başvurun.

  • kurmaca  (08.06.22 01:56:43)
vekaletnamede bir sorun yok onu da belirteyim. araç değer kaybını alabilmek için öncelikle karşı tarafın sigorta şirketine başvurulacak, ardından para ödenirse yüzdesini alıp size kalanını verecek. sigorta parayı ödemezse de sigorta tahkim kurumuna başvurulacak.

bir avukat olarak söylemeliyim ki, sizden başta para almak istemeyen avukata asla güvenmeyin. yüzde usulü çalışan avukatlar çok türedi son zamanlarda. ayrıca meslek kuralları gereğince, müvekkil kovalamak disiplin suçu.

hocam ayrıca adres kısmını sil de başın ağrımasın. tek aramayla hukuk bürosunun adını buldum :)
  • gottacatchemall  (08.06.22 02:30:17 ~ 02:35:28)
Duyuru yanitlandiktan sonra edit edilemiyor muydu ya ? Adresi silemiyorum

  • vazovski  (08.06.22 07:56:07)
yorum olarak birisi şöyle yazmış:

Aylardır değer kaybı dosyam için sigortadan aldıkları parayı tarafıma ödemeyen firma. Kesinlikle güvenmeyin.
  • Mihendiss  (08.06.22 08:50:08)
Değer kaybı davası için en az 10 yerden aradılar beni. Bu davaların peşinden koşuyorlar. Tanıdık avukata verdim ben.

  • ofelia  (08.06.22 15:02:39)
kesinlikle telefonla sizi arayan avukata vermeyin davayı. yükske ihtimal dolandırıcıdır.
tanıdık avukat varsa ona, yoksa rastgele bir avukata verin dosyayı.
benide aradılar ben tanıdık avukata vercem dedim kapattım
  • aslindasorunumpsikolojik  (08.06.22 19:54:24)