MS Office ile Libre Office birbiriyle ne kadar uyumlu?

MS Office, abonelik hayvani ücreti ulaştığı için iptal edeceğim. Yerine Libre Office'i kullanacağım.

Merak ettiğim birbiriyle ne kadar uyumlu? Kişisel kullanım açısından problem yok ama birkaç durum söz konusu.

1 - ) Hem evdeki bilgisayarda ofisteki bilgisayarda da Evernote not uygulaması yüklü. Uygulamada kişisel word ve excel dosyalarım var.

2 - ) Tam zamanlıya dönmüş olsak da, zaman zaman evdeki bilgisayardan iş için word ve excel'i kullandığım oluyor. Word'de belli bir formatımız var. Evde LibreOffice Word'den yapıp, ofisteki bilgisayardan Ms Office olarak açacağım.

Bu iki durumda birbirlerini destekler mi?

dediginiz gibi kullanmistim (word, powerpoint). ufak tefek format kaymalari, bosluk hatalari filan olabiliyor. bazi karakterleri desteklemeyebiliyor. ofiste actigimda uzerinden gecmek gerekiyordu, ama isimi gordu.
excel'i animsamiyorum, tum formulleri desteklemiyor olabilir.

  • viva paulista  (08.06.22 02:15:43)
Bu arada iOS kullanıyorsanız Microsoft 365 Bireysel Premium Ayda 15,99 TL, Aile Premium (6 kişiye kadar) Ayda 23,99 TL hala. Ancak premium hesaba OneDrive uygulaması üzerinden geçince bu fiyatlar geliyor. Sanırım Android'de de benzer fiyatlar var yine OneDrive uygulamasında.

  • himmet dayi  (08.06.22 08:00:04)
@himmet dayi sağolsun bir süredir ben de 15,99 vererek kullanıyorum. Libre ile uğraşmaya gerek yok bence.

  • nhk ni youkosu  (08.06.22 18:33:44)