Ektomorf vücut gelişim problemi

Sanki hiç gelişim yok gibi. İncecik kollar,incecik bilekler ve yağlı bir göbek...

Nasıl bir yol izlemem lazım?

makro takibi yapıyor musun ? progressive overload yapıyor musun ? uyku ve beslenme düzenin sağlam mı, gerçekten olması gerektiği şiddette antreman yapıyor musun ? hareketlerin formu doğru mu ?

tüm bunları cevabı evet ve gelişim olmuyorsa zaten çok ciddi bir sistemsel sorunun vardır günden güne kilo kaybedersin. çok başka dertlerin vardır.

ektormorfsun diye bu gelişmeyeceksin anlamına gelmiyor ama 0.8 oranında gelişeceksin. genetik avantajlı birinin 12 ayda sahip olduğuna sen 15 ayda sahip olabilirsin. bu ektomorf-mezomorfa takılmak manasız.
  • orpheus  (06.06.22 19:38:59 ~ 19:39:54)
Burada sana soracağım tek bir soru olur: Günlük en az 3000-4000 kalori alıyor musun almıyor musun? Almıyorsan bi gelişim göremezsin. Ayrıca vücut tipi olayı tamamen hikaye şimdi bu adam Ektomorf mu endomorf mu mezomorf mu nedir? ibb.co Sen yeterli kaloriyi alırsan almazsan ya da fazlasını alırsan vücudun ona göre şekillenir, geri kalan her şey anlamsız. Seni tenzih ediyorum ama adam bana da soruyor gelişim göremiyorum ne yapayım diye, bugün ne yedin hesap edelim diyorum adam 1500 kalori almış, 1500 kaloriyle kas inşa etmeye çalışıyor, böyle çok insan var. Yani yemek yemekten tiksinecek duruma gelmediğim sürece kas inşa etmen neredeyse imkansız.

  • Kaleci Saçlı Forvet  (06.06.22 19:46:17 ~ 19:51:31)