Tek vitesli bisiklet bakımı?

Yazlıkta kullandığım tek vites katlanır bisikletim var, Decathlon'dan almıştım. Her yaz başında lastiğine hava basıyorum, zincirini makine yağı ile yağlayıp kullanıyorum 8 yıldır.

Bir kez frenleri değişti, şu an problemi yok. Çelik kadroya sahip bisiklet. Katlanır kısımlarını da yağlıyorum. Ama sanırım bu yeterli değil.

Baştan sona temizleyip düzgün bir yağ ile bakımını yapmak istiyorum. Ne önerirsiniz?

bilmemne sarı güç + yavaş akan su içe güzelce yıka. mekaniğini de zincir yağı ile yağla. maliyetin 100 lira olur.

  • alperz  (04.06.22 23:06:17)
Gercek bir bakim icin tum bilyalar sokulmeli kontrol edilip yaglanmali, bunu da sen yapamazsin en az 2 tane ozel alet lazim. Benim gibi issizler yapiyor.

Normal yagla hayatina devam et.
Zinciri arada bir temizlemeyi unutma.
  • divit  (05.06.22 01:06:17)