Uzun boya uygun arac onerisi

Tek araba idare edemiyoruz, onumuzdeki 3-4 hafta icinde arac edinmem gerekiyor onerilerinize ihtiyacim var.

* Boyum 2 metreye yakin, bunun buyuk bir bolumunu de bacaklar olusturuyor. O yuzden leg room'u genis olmali
* Yilda 10,000 km (o da max) yapacagim yakit tasarrufu onemli degil. Zaten hali hazirda Hybrid SUV var uzun yolculuklarda onu kullanacagiz
* Sag arka tarafta cocuk koltugu olacak ve ayda bir iki de olsa kullanilacak. O yuzden tek kapili arac dusun(e)miyorum
* Su ana kadar hep SUV kullandim, o yuzden sedan ve hatchback modellerine daha sicak bakiyorum.

ABD'de yasadigim icin fiyat bilgisi yazmiyorum ama ultra luks olmadikca onerilerinize acigim. C/D/E segmenti diye filtreleyebiliriz sanirim.

passat aldim ben yayla gibi. herhangi bir d sinifi arac isinizi gorecektir. ben de amerika'dayim soru varsa yardimci olmaya calisirim.

  • antikadimag  (04.06.22 00:45:49)
sedan astra deneyebilirsiniz. toyota auris kucuk arac icin dusunulebilinir

  • ala09  (04.06.22 01:22:34)
@ala09, soylediginiz arabalar amerika'da yok. opel marka olarak yok, auris model olarak.

  • antikadimag  (04.06.22 01:32:00)
Soru amerika ile alakalı olduğu için bu sorunun bence sorulması gereken yer;
Reddit r/whatcarshouldibuy

Bu arada benim bildiğim hybrid uzun mesafe değil kısa mesafe/sehir içinde işe yarıyor.
  • logisticsmanager  (04.06.22 02:24:15)
Toyota camry al geç. Göçmen arabası.

  • piotr  (04.06.22 02:26:19)
Toyota camry+1

  • primetime  (04.06.22 04:12:27)
benim boyum 188. arkamda oturanların da boyu 180 civarı. elantra'da herkes rahat bir şekilde seyahat ediyoruz.

en az d, mümkünse e segment araba bakacaksın. c segmenti küçük olur. o segment dediği şey arabanın ebatı zaten. ebatla birlikte çeşitli lüksler de gelip gidiyor.
  • alperz  (04.06.22 05:31:38)
Ford Fusion da (TR'deki Mondeo) epey geniş ve uzun. Hem US üretimi olduğu için bütçeye de uygun olur. ABD'de Avrupa araçları biraz problemli olabiliyor. Aylarca para bekleyenler var.

  • himmet dayi  (04.06.22 11:43:27)
alman marklarının (audi, bmw, mercedes) sedan ve sw segmentlerınde leg room geniştir. çünkü boy ortalamaları uzun.

  • helenart  (04.06.22 22:20:45)