İş değiltirme süreci çok riskli değil mi?

A firmada çalışıyorsun. B ile anlaştın. A ya bilgilebdirme yaptın ve ihbar süreni beklemeye başladın.

Tam süre dolacak, b den haber geldi. İşe alımdan vazgeçtiklerini söylediler.

Bu durumda kişinşn yasal olarak yapabileceği hiçbir şey yok diye biliyorum. Yanlışsam düzeltiniz.

Lönk diye ortada kalmış olmuyor musun? çok büyük bir risk değil mi bu?

Getir götür tam olarak bunu yaptı çoğu kişiye.

  • geçerkenugradım  (03.06.22 23:18:00)
Riskli ama riskin çokluğunu azlığını etkileyen birçok şey var. En az bir yıl yetecek birikimin varsa, iş ilanlarının fazla olduğu bir mesleğin varsa, tecrüben varsa o iş olmasa da başka iş bulabilirsin.

  • dissendium  (03.06.22 23:30:12)
evet bu açıdan risk var, fakat bundan korkuyorsan zaten bu işlere girmezsin. comfort zonedan çıkma meselesi biraz da bu. yeni girdiğin işte kendini kabul ettiremediğin durumda da benzer şey başına gelir.

ayrıca anormal durumular(toplu işten çıkarma, o firmanın kapanması, darbe teşebbüsü v.s.) hariç hiç bir firma işe alım sürecine emek verip bulduğu çalışana böyle bir şey yapmaz.
  • nuisance  (04.06.22 00:09:48)
Tam olarak belirttiğin gibi bir risk var. Hatta işe girip, 2 ay sonra işten çıkarılabilirsin de, bu da bir ihtimal. Deneme süresinde sıkıntısız tertemiz anlaşmayı feshedebiliyorsun. Ama bunun gerçekleşme ihtimali çok çok düşük yani.

  • roket adam  (04.06.22 00:31:50)
evet riskli. yıllık iznin varsa ihbardan düşülebiliyor. düşmezse bile erken ayrıldığında parasını ödeyebilirsin. bu şekilde istifanı geç verebilirsin.

  • sttc  (04.06.22 00:51:36)
Yani işinde tecrübeli insan neden korksun. Her işin learning curve’ü var, kolaylıkla vazgeçilebilecek bir iş yapıyorsan, piyasada senin gibi zilyon iş gücü varsa haklısın da, hfm, sap, ingilizce bilen audit kökenli biriysen, örneğin, tamamen atıyorum, böyle dertlerin olmaz.

  • gabe h coud  (04.06.22 01:25:29)