Taşınabilir Klima Önerisi

Selamlar, eve taşınabilir klima almak istiyorum yalnız internette bazıları hava soğutucu olarak geçiyor. İçine bildiğin buz aküsü koyuyormuşsun. bunların nem yaptığını söylüyorlar.

Öncelikle bunlardan kullanıp memnun olan var mı?
Ya da bildiğiniz iyi gerçekten klima özellikli bir marka model var mı?
Bütçe 5-6 bin tl civarı malesef :(

Taşınabilir klima denen garipliği yaklaşık 10 yıl önce ofiste kullanmıştık. Çok az işe yarıyor ve fiyatı klima kadar.
Soğuk hava üfleyebilmesi için sıcak havayı dışarı atabilmesi gerekiyor, bunun için de ya duvarda-camda delik açacaksınız, ya da camı açık bırakacaksınız.
Cam açıkken çok güçlü bir klima bile ortamı soğutmakta ne kadar zorlanır oradan hesaplayın durumu.

Zor denkleştirdiğiniz bütçe boşa gidebilir. İlle de taşınabilir klima diyorsanız bari ikinci el bir tane alın, işe yaramadığını görünce siz de satarsınız.

Gürültüsünü söylemeyi unutmuşum. Bu gürültüyü çekeceğime sıcak olsun dedirtiyor insana bazen.
  • michael_knight  (01.06.22 15:16:35 ~ 15:36:43)
içine buz konanlarla ilgili bilgim yok ama mobil klima dünyanın en işlevsiz aleti. yukarıda da söylenen sebeplerle hiçbir işe yaramıyor ve fiyatı normal klimadan neredeyse farksız. hiç almayın, param cebimde kaldı düşüncesi bile sizi mobil klimadan daha fazla serinletir.

  • hadsafhada  (01.06.22 16:22:22)
klima dışında hiçbir şey o etkiyi yaratmıyor, her yaz maalesef gelip araştırıp gidiyorum. nem oranı düşük ise o su hazneli zımbırtılar minimal bir fark yaratır, aksi takdirde vantilatörden farkı yok.

  • passion rules the game  (01.06.22 21:43:44)
taşınabilir klima diye bir şey yoktur nokta. sadece normal klima vardır. paranızı çöpe atmayın.

  • illegalstar  (02.06.22 01:30:06)