Yurtdisindan doviz havalesi

Yurtdısı (abd) ten turkiyeye en az kayıpla nasil dolar havalesi yapabilirim? Banka farkeder mi? Bitcoinden bahswdiliyor ama sifir bilgim var o konuda, meblag maalesef kucuk degil, ailenin oradaki butun birikimi ve tr de yatirim yapmak istiyorlar.

Turkiyeye dolar olarak havale yaptik diyelim, bankalarin dolar/tl kurunu kullanmak buyuk kayıp olur, bu toplu parayi fiziksel olarak doviz burosuna goturemezler.

Cok tesekkurler yardimlriniz icin

western union ile gönderilebilir. WU'dan hesap açın bankayı linkleyin. parayı oradan çekecek ve türk hesabına geçecektir. bazı bankalar direkt dolar olarak kabul ediyorlar (iş bankası örnek). vadesiz dolar hesabınıza geliyor trde. önce denemelik 500 dolar atarsınız sonra yükseğini atarsınız.

  • mr.goodcat  (31.05.22 17:15:26)
wise ile gönder. çevirdiği kuru ve karşının eline ne kadar tl geçeceğini net olarak görürüsün.

  • helenart  (31.05.22 20:44:23)
Wise+1 —Türkiye'ye TL olarak gelir, ve ne kadar geleceğini önden bilirsiniz. Baktınız zarar ediyorsunuz alternatif yöntemlere bakabilirsiniz.

Banka üzerinden Swift ile getirebilirsiniz. Öncesinden bankadan muhakkak ne kadar masraf çıkacağını sorun. Tahminen bir parça yüksek olur.

Yüklü miktarda parayı fiziksel olarak bir valize atıp Kapalıçarşı'ya götürebilir, ve daha uygun maliyetlerle bozdurabilirsiniz. (Eğer bozmanız gerekiyorsa)

Yok taşımaya çekiniyorsanız, en uygun kurları (Kapalıçarşı'ya en yakın) Kuveyt Türk veriyor. Diğer işlemlerde de masraf ücretleri diğer bankalara göre düşüktür. Orada hesap açıp, onlarla çalışmayı düşünebilirsiniz. Havale EFT ücretsiz, hesap işletim ücreti almıyorlar.
  • kaptankedi  (01.06.22 10:20:53)