[]

Japon İmparatorluğu

Bi videoda şöyle diyordu Japon İmparatorluğu bilinen en eski imparatorluktur; 2500 yıllık bir geçmişi bulunmaktadır ve imparatorluk ailesi hiç değişmemiştir. Böyle bir şey olabilir mi yoksa bu mitolojik bir hikayenin gerçekmiş gibi kabul edilmesi mi? Yani bu imparatorluk gerçekten de 2500 yıllık bir imparatorluk olup aynı aileden 2500 yıldır devam ediyor mudur? Teşekkür ederim.
 
en.m.wikipedia.org

The Imperial House recognizes 126 monarchs, beginning with Emperor Jimmu (traditionally dated to 11 February 660 BC), and continuing up to the current emperor, Naruhito. However, scholars have agreed that there is no evidence of Jimmu's existence,[2][3] that the traditional narrative of Japan’s founding is mythical, and that Jimmu is a mythical figure.[4] Historical evidence for the first 25 emperors is mythical, but there is sufficient evidence of an unbroken hereditary line since AD 500[5] Historically verifiable Emperors of Japan start from the early 6th century with Emperor Kinmei.

İlk 25 imparatorun varlığının tarihi kanıtı yokmuş ama sonraki 1500 yıllık geçmişi kesinmiş.
  • kobuzchu kiz  (31.05.22 12:37:01) 
1500 yıl da muazzam. Yani muazzam derken tek bir ailenin bu kadar süre hüküm sürmesi muazzam bir süreklilik, sanırım buna en yakın süre Osmanlı ve Habsburg hanedanları onlar da 600 yıl civarı hüküm sürüyor.


  • Kaleci Saçlı Forvet  (31.05.22 12:44:30 ~ 12:51:07) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.