[]

otomatik şanzıman gaz veriyor

selamlar arkadaşlar,

2007 ford mondeo 2.0 tdci triptonik vites arabaya sahibim. düz yolda giderken, ayağımı gazdan çektiğimde ve/veya ayağım frende giderken araç otomatik az da olsa gaz veriyor. hatta ve hatta vites P'de dururken de arada gaz veriyor gibi oluyor, devir 1'den biraz yukarı çıkıp tekrar iniyor.

ne sıkıntı olabilir?
yokuş aşağı virajlı yollarda tatlı frenle inerken bu durumun bana bir sıkıntısı olabilir mi?

 
ilk başta motor freni sandım ama p'de iken gaz vermesi garip. bi gösterin bence


  • jelly bear  (30.05.22 18:30:01) 
P'de iken ya da N'de iken devirde dalgalanma var rolantisinde sikinti var demek, rolantiyi ayarlayan sensorler falan var, onlara baktirmak lazim. Bu sikintidan dolayi en fazla yolda kalirsin, kirmizi isikta stop edebilir mesela.

D'de iken kendi kendine gaz verdigine eminsen o bambaska birsey, ne olabilecegi konusunda fikrim yok ama oldurur adami, o yuzden baktirman lazim, sakasi yok.
  • cooperr  (30.05.22 18:40:57) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.