[]

CSV Dosyasındaki gizli tırnak işareti

Selamlar.

Şimdi çok hücreli bir csv dosyası var. Burada ctrl+H ile Bul ve Değiştir'den " yazınca tırnak işaretlerini buluyor çok iyi.
fakat, bazı satırlarda halen kaldığı görülüyor, onları satır olarak kopyalayıp başka yere yapıştırınca görebiliyorum, hücre içinde görünmüyor. zaten veriler tek bir veri şeklinde, metni sütuna dönüştürmemem gerek, bu haliyle kalması lazım. Ama bu gizli tırnak işaretlerini de silmem lazım. ne yapabiliriz bu konuda?
Teşekkürler.

 
Telefonda mı yapıyorsunuz bilmiyorum ama bir de bilgisayarda csv düzenleme uygulamalaları ile deneyin isterseniz. Örneğin (30günlük deneme sürüm)
www.gammadyne.com

İlgili CSV dosyasnı farklı kodlamalarla (ANSI, utf gibi) kaydedin tekrar karakter değişikliği yapım isterseniz.
  • Erva  (30.05.22 16:27:58) 
Öncelikle o gördüklerin ardarda basılmış tek tırnak olabilir.
Bir diğer nokta da dosyayı notepad ++ gibi bir text editöründe açın. Ve değişiklikleri text editörde yapın. Zira diğer excel benzerleri çift tırnağı text belirteci olarak kullanacağı için kayıt sırasında yine çift tırnak basabilmektedir.

  • yeninesiltupcu  (30.05.22 16:57:29) 
excelde açma ya csvyi saçmalıyor baya.

notepad++ veya visual studio code (csv rainbow eklentisiyle) açmanı öneririm. baya güzel oluyor.
  • jelly bear  (30.05.22 18:23:36 ~ 22:56:25) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.