[]

hassas boğaz

özellikle mevsim geçişlerinde çok sorun yaşıyorum. azıcık soğuk su içsem direkt boğazda gıcık-akıntı yapıyor ve uzun süre geçmiyor.

bu sorun bademciklerden mi kaynaklı?
bu sorunu engellemek veya kısa sürede atlatmak için ilaç, doğal karışımlar vs var mı?

 
bademcik olabilir, sinüslerinle alakalı bir şeyler de olabilir. başında doluluk hissi oluyor mu


  • axwell  (29.05.22 19:24:58) 
alerjik rinit de olabilir yani şu polen, toza karşı alerji. levokast dıye ılacı var her gece içiyorsun hem mıs gibi uyutuyor hem bogaz problemın bitiyor.

ama once kkb ye gorun bunu netleştirmek ıcın.
  • camene87  (29.05.22 22:28:43 ~ 22:29:00) 
@axwell
hayır olmuyor hocam, sadece boğazda oluyor.

  • MtKrt  (29.05.22 22:28:49) 
boğazda kaşıntı hissettiğimde gece yatmadan önce sirkeli su ile gargara yapıyorum.

nazal sprey şişesini boşaltıp içine 3-4 damla sirke damlatıp gerisini suyla doldurup burnuna çekebilirsin, keyifli bir aktivite değil fakat işe yarıyor :)

sirkeyi fazla koyma :))
  • groovettyn  (30.05.22 10:10:18) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.