Sahnede çocukların ellerinde tutacakları ışık veren bir şey ama ne?

www.facebook.com

Bu videoda görüldüğü üzere el fenerleri kullandık bu yarışmada. (hatta fenerleri de ekşi duyuruda sorup bulmuştum) Canlı performansta çok etkili oldu aslında seyirciler üzerinde fakat videoda izlediğimde açısal problemler sebebiyle homojen bir görüntü elde edemedim istediğim gibi.

İstiyorum ki çocuklar hangi açıyla tutarlarsa tutsunlar aynı ışığı verebilecek minik şeyler olsun. Ama internette aradım ve böyle bir şey bulamadım.

Tabi 40'ını da ben alacağım veya aileler. Pahalı bir şey de olmaması lazım bunun.

Elde veya avuçta tutulduğunda devamlı veya kesik kesik ışık verecek, bunu her açıda aynı görüntü ve parlaklıkta verecek ucuz ne bulabilirim?

Bulmak, satın almak ve provasını yapmak için 1 haftam var sadece.

Teşekkür ederim.

Kamp lambaları ?

  • freebird5406_2  (28.05.22 14:43:40)
Belki bu tip bir sey.

www.thecompany.com.tr
  • divit  (28.05.22 14:46:20)
@divit

bu hem ağır, hem de çocukların sahnede hep bir şeyleri düşürme meyilli olduklarını düşünürsek çok ses çıkartabilecek bir şey olur.

Bir de durum şu ki, bu 5 parçalık bir konseptin 3'üncü parçası. İlk 2 şarkıda gözükmeyecek ve sonradan ortaya çıkacak bir şey olmalı.
  • la traviata  (28.05.22 14:51:59)
@freebird

kamp lambası nedir tam olarak bilmiyorum. cehalet : ) bir google'layım bakayım.

edit: baktım şimdi. divit'in gösterdiği gibi bişeymiş sanırım.

onu hem 20 dk. boyunca taşıması + ilk 2 eserde gizlemesi zor. ve düşme ihtimali var. bir tık daha minimal bir şey lazım.
  • la traviata  (28.05.22 14:52:28 ~ 14:53:26)
Hocam selam, valla bitmiş halini görünce bir sevindim. Böyle de gayet güzel olmuş.
Eğer bu aradığımız şeyi çocuklar hareket ettirecekse her halukarda senronizasuonluk olur gibi düşünüyorum:/

Kafa feneri veya bu mantıkta bişey olabilir. Direkt kafa feneri veya basit bir fener/okuma lambası saç bantı gibi takılır. (Kafa hareketi en garantisi ve kolayı olduğu için saç bantı diyorum)

Neon boyalar var, karanlıkta aşırı parlayan. Avuçlarını boyasalar iyice süper durur. Hem stop olacaksa avuçlarını aç kapa yaparlar. Bu da bir çözüm. Şimdi örnek atamıyorum ama bakarsınız zate, baya parlak ışıl ışıl duruyor. Ellerini boyamak yerine boyanmış bir nesneyi ellerinde de tutabilirler.
  • rewlack  (28.05.22 14:54:57)
Bir de yine
Gece kitap okuma gözlüğü/ yılbaşı tacı vs vs böyle şeylerde kulnanılan basit pilli bir ışık mekanizması oluyor. Şunlar işte
www.gittigidiyor.com

Mekanizması için alınıp başka bişeye dönüştürülebilir.
  • rewlack  (28.05.22 14:57:22)
@la traviata

Hocam şu tarz pilli led kamp lambaları 4 tarafa da ışık veriyor, toptancıda ya da tahtakale denen yerlerde fiyatı daha uyguna bulunur

ty.gl
  • freebird5406_2  (28.05.22 14:57:59)
Glow stick olur mu? Biraz kalitelisi tabii

  • floydian  (28.05.22 14:59:20)
www.askermekani.com

30 liralara kadar bulunabiliyor. 40 tane alırsan 1200 lira falan eder.
  • alperz  (28.05.22 15:01:18)
tavsiyem şarjlı led ampul. bi elektrikçiden 7w ya da 9w olanın kolisini uygun fiyata alırsınız 2-3 saat ışık verir. seyirci de 180 derece ışık görmüş olur.

  • papa ikinci jambon  (28.05.22 15:09:28)
@free

bir tanesi için 60 tl çok pahalı gibi. Ben 40 feneri + 120 kalem pili 700-800 liraya aldım zira.
  • la traviata  (28.05.22 15:10:22)
@rewlack

teşekkür ederim öncelikle.
bir görsel sanatlar öğretmeni arkadaşım neon uzmanı aslında : ) onu düşünmüştüm fakat hem diğer şarkılarda gözükmemesi lazım o neon'un. hem de neon'un kendini göstermesi için bildiğim kadarıyla florasan tarzı ışıklar gerekiyor çocuklara vurması gereken. oysa biz bu şarkıda komple tüm salonu karartıyoruz.

bu arada senkronizasyonluk değil sorun, açı farkından dolayı karşıya giden ışık hüzmelerinin parlaklık farkı.
ben senkronizasyonu sıradaki festivalde tutturucam, beni ayna gibi kullanacaklar zira. ama 1 derecelik bir açı farkı bile sorun oluyor. o yüzden 360 derece ışık veren bişey gibi olmalı. (mum mantığında atıyorum)
  • la traviata  (28.05.22 15:12:44)
floydian ve alperz

bu stickler güzelmiş. ama çok uzunlamasına ışık veriyor. burda olay daha dairesel veya küçük boyutta bir ışık olması. (kar efekti gibi yani)

bunların daha minik halleri var mı acaba?
  • la traviata  (28.05.22 15:14:35)
şarjlı led ampül de güzel fikirmiş ama öncesinde çocuklar onu nasıl saklayacak. ceplerine sığmaz.

  • la traviata  (28.05.22 15:15:27)
Bu attigimiz kamp lambalari ufak aslinda, altinda 2 tane ince kalem pil var agirlik o kadar iste.

Ama tabi cebe falan sigmaz.

Bu kadar parlak degil ama ledli mumlar da is gorur titremesi sorun degilse. Parti malzemesi satan yerlerde var tam avuca sigar, her acidan gozukuyor.
  • divit  (28.05.22 15:42:30)
  • divit  (28.05.22 15:44:03)
divit

bu pantolon cebine sığar mı sence rahatsız etmeden?
sanki tam lazım olan şey bu gibi duruyor.
  • la traviata  (28.05.22 15:45:32)
Divit'in son attığı linkteki mumlar tealight mum boyutunda. Cok ışık vereceğini düşünmüyorum. Bir milyoncularda olur görerek almanızı öneririm.

  • icimdekipollyannatinerebasladi  (28.05.22 16:25:21)
Biraz sivri ama sigar bence.
Yalniz isigi zayif onlarin, is gorur mu emin degilim denemek lazim.

Tabi eli yatkin biri tepelerini sokebilir baska led takabilir.
  • divit  (28.05.22 16:29:10)
tüm olasılıkları düşündüm ve ağırlık - cebe sığabilirlik ve ışık gücü açısından el fenerleri ile devam etmeye karar verdim. fakat bir farklılık yapacağım. hepsi aynı yöne fenerleri tutmak yerine çocukları sahneden, sahne ucuna seyirciye doğru yürüteceğim ve farklı seyircileri random bir şekilde göstermelerini sağlayacağım fenerlerle. finalde de birbirleriyle bir bütün olmuş bir şekilde seyirciye doğru üfleyecekler.

  • la traviata  (28.05.22 21:56:16)
abi fenerlerin önüne yağlı kağıt koysan daha güzel olabilir sanki. daha dağınık ve yumuşak olur ışık belki. bir dene bakalım karanlıkta telefon kamerasıyla çekmeyi.

  • alperz  (29.05.22 08:26:50)
Ben de fenerlerin üzerine pinpon topu koyarak denemeni öneriyorum, evde bi deneme yap :) ışık yeterince güçlü ve plastik inceyse topu bir ışık küresine çevirebilir :)

  • freebird5406_2  (29.05.22 09:55:16)
yağlı kağıdı deneyeceğim yarın ama pinpon topu saçma olur olsabile zira artık cebe sığmayacak veya garip gözükecek bir hale gelir sanki.

  • la traviata  (29.05.22 16:07:30)