access point 2,4 ghz 5 ghz ?

vdsl internetim var 5 ghz 100 mb alıyorum
2,4 ghz 30 mb alabiliyorum. 5ghz tercih ediyorum.
ancak taşındım ve 5ghz yeterince görmüyor. dolayısıyla access point alacağım.

yine 100 mb almak için 5ghz destekleyen bir access point mi almalıyım, yoksa 2,4 ghz lik olur mu?

Acces pointin de 5ghz bandinin olmasi gerekiyor.

  • rockinside  (28.05.22 11:03:53)
Rockinside +1

5 GHz kısa mesafede yüksek hız almanı sağlar.

2.4ghz ise uzun mesafelere erişim sağlar.

Benzer durumda bende access point kullanıyorum. Uzak mesafede 2.4 ile 50 MB hız alıyorum. Sende benzer durum olacaktır.
1 tane access point ile Evin her yerinde 5 GHz kullanman pek mümkün olmayacaktır.
  • kaiserr76  (28.05.22 11:09:45)