Bir dolandırılma hikayesi ne yapılacağını bilememek

Merhaba Arkadaşlar
Annem yazlığın verandasının üstünü yaptırmışlardı geçen kış. Ona ne deniyor tam bilmiyorum pergüle olabilir.
Neyse parayı peşin veriyorlar ama iş yarım. Adamlar asla gelip tamamlamıyor. 20 bin tl tutarında bir ödeme yapılmış. Telefonlara bile çıkmıyorlar. Balıkesir edremitte büyük bir firma.
Biz nasıl hakkımızı arayabiliriz?
Savcılığa mı ne yapacağımızı bilmiyoruz.
Ben başka şehirdeyim annemler orda.
Onlar artık vazgeçmişler. Ama emekli insanlar para kolay kazanılmıyor. Kaç kere işyerlerine gittiler gelen giden yok.

whatsapp konuşmaları elinizde var mı ? parayı havale yaparken bir açıklama yazdınız mı şu iş için ödenen miktar gibisinden ? avukatla konuşun isterseniz. elinizde whatsapp konuşmaları, havale bilgisi gibi şeyler olursa daha güçlü olursunuz

  • wonnka  (27.05.22 22:58:31)
Whatsapp var mı bilmiyorum bir kısmı eft bir kısmı kredi kartıyla ödendi. Daha çok yüzyüze konuşuldu.
Ama babam yapılacak işler ve ödenen tutarı belirten a4 e bir yazı yazmış. Karşı taraftanda da imzalanmış.
Kaşe vs yok sadece imza
  • gullak  (27.05.22 23:13:35)
tüm delillerle birlikte savcılığa şikayet edeceksiniz.
savcılıkta "bu olay özel hukuk boyutunda ve kovuşturmaya yer olmadığına" diyecek.
e o zaman hiç bir yol kalmıyor.
değil.
biraz para harcayıp o insanları harcamak en iyisi.
yaşadım biliyorum.
  • ankarakecisi  (28.05.22 00:11:28)
başka bir numaradan yeni bir müşteri gibi arayın. o şekilde konuşmayı deneyin, savcılığa gideceğinizi söyleyin.
gözlerini korkutun biraz.

  • admin  (28.05.22 00:19:48)
Geçmiş olsun. Bizim yazlığın yarısı da bu şekilde dolandırılmıştır. Kredi kartından olması bence avantaj. Büyük ihtimalle işlemi de, malzeme satış vs. alakasız bir işlem gibi devam ettirmişlerdir.

Bence bankanıza kredi kartı harcama itirazı yapılabilir. Ya da (git: www.turkiye.gov.tr)
  • nickini vermek istemeyen uye  (28.05.22 01:47:12)
Savcılığa şikayet edin ve hukuk davası açın.

  • adwokat  (29.05.22 13:15:10)