Aşırı terlemeyi çözen var mi?

Okumaktan sıkıldım, forumlari, YouTube u sözlüğü.

Milletin eli ayagi terler, benim el ve ayak hariç her yerim normal havada bile su icinde. Misal bugün 1 dk bile terim durmadi. Yelpaze taşıyorum artik.

Aranizda kardeş ben de su gibi olurdum hep, ve su sekilde cozdum diyen var mi? Endok, dahiliye, cildiye hepsine gittim. Tüm sonuçlar, tiroid falan normal. Son dahiliyeci senin termostat bozuk dedi, o kadar.

Hayat kalitem yerlerde. Sinir stres de yapıyor.

Doktora gitmişsin sanırım, o halde kilo sorunun da yok diye tahmin ediyorum.

Her şey normalse Spor yapmak faydalı olabilir. Vücudun terlemesini, ısı düzeyi dengeli hale getiriyor.
  • mahone  (27.05.22 00:57:31)
botoks %100 işe yarıyor. en azından koltuk altına yaptırırsan, oradan terlemeyi keser. geri kalan terleme için soğuk duş olabilir.

  • gabe h coud  (27.05.22 09:29:58)
Ter bezlerine botoks mu bi şey bi şey yaptıran arkadaşım vardı. Aynı sizin durumdaydı, çözdü durumu.

Ama zararı var mıdır bu yaptırdığının hiç bilmiyorum.
  • invictae  (27.05.22 15:21:20)
"Termostat bozuk" ne ya. baska bir dahiliceyi de gorebilirsin belki.

butun hastaliklarin elendigine eminseniz, genetik de olabilir. Primer Hiperhidroz buyuk ihtimalle genetik oluyor. anksiyeteden de olabilir veya artabilirmis.

bazi cozumleri:
- icinde aluminyum ola ter onleyiciler
- anticholinergics (antikolinerjikler) denen ilaclar
- iontophoresis denen elektrik akimi tadavisi
- koltukalti botoks
- son care de ameliyat (ter bezlerini alma ya da terlemeyi saglayan sinirleri kesme)

su turkce kaynak guzel yazmis:
www.hakanbuzoglu.com

su site 24 dogal cozumden bahsetmis (ingilizce):
www.ejisinc.com
  • ermanen  (27.05.22 15:40:03 ~ 16:05:26)