[]

sağlıklı atıştırmalıklar / toplar

evde toz hindistan cevizi, şekersiz fıstık ezmesi, yulaf vs var.
bunlardan nasıl sağlıklı toplar yapabilirim ?

ya da, başka neler yapabilirim?
tariflerinizi paylaşır mısınız?

 
Rondonun için un halinde yulaf ezmesi - bal - muz - kakao karıştırıyorum sonra hindistan cevizine batırıp yuvarlak hale getiriyorum sonra şekil alsın diye buzluğa koyup çıkarıp küp yapıyorum yulaf kübü oluyor.
Rondodan çıktıktan sonra yapış yapış oluyor ona daha iyi çözüm bulamadım.
1 gün küp halinde bekleyince dolapta dağılmıyor şekli oturuyor.
1 haftada da bayatlıyor meretler.
  • kararsızataletfilozofu  (26.05.22 22:05:15) 
bende tuzlu bi atıştırmalık tarifi var. malzemeler seninkilerden farklı tabii. bi ara kolayıma geldiği için sık sık yaptım. tadı fena değil. gideri var. içine yeşil zeytin falan koyuyorum bazen, daha baskın bir tat oluyor.

www.instagram.com
  • olutaklidi  (26.05.22 22:57:39) 
kararsızataletfilozofu +1
içerisine taze hurma da koyabilirsin bal yerine. tabi uzun süre dayanması için stabilizatör, kıvam ve şekil alması için ksantan ve arabic gum kullanabilirsin.

  • joooper  (27.05.22 09:37:44) 
yulaf, muz, ceviz, sut + ceviz, badem vs tercihe gore sana kalmis tarcin ve portakal kabugu da cok guzel oluyor.

bunlari muzu guzelce ezdikten sonra karistirip harc yaptiktan sonra cookie seklinde tepsiye dizip 20dk falan pisiriyorum cok guzel oluyor :) oatmeal cookie diye youtube'da bakabilirsin. 1-2 defa yaptiktan sonra insanin kendi tarifi oturuyor zaten.
  • bay b  (27.05.22 09:44:23) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.