[]

ptt ile tebligat gelmesinin olası sebepleri ne olabilir?

ptt kapıya bir etiket yapıştırmış. üzerinde tebligat diyor muhtarlıktan alın diyor. beklediğim bir şey yoktu. sizce ne olabilir?

-1 sene önce kararı kesinleşmiş bir mahkeme vardı. onun gelebilir mi? üzerinden 1 sene geçti karar kesinleştikten sonra.

-emlak vergisini ödemeyi unutmuşum 2021 yılının. yeni ödedim. bununla ilgili olabilir mi?

- edevlet üzerinden uyap, icra dava sorgulama, dava sorgulama ve trafik ceza sorgulama kısımlarına baktım ekstra bişey yok.

edit: muhtarlık kapalı. o yüzden gidip bakamıyorum. merak içindeyim.

 
UYAP Vatandaş Portalı'na girerek hakkınızda açılmış olan dosyalara bakabilirsiniz. Hangisinde yeni tarihli bir "kapalı tebligat" oluşturulmuş ise o dosyadan size bir evrak gelmiş demektir...

Ya da bir ihtimal tanık olarak çağırılıyorsunuzdur, TC kimlik numaranız gerilmediyse Uyap'ta görünmez...
  • arpaci kumrusu  (26.05.22 17:48:39) 
E devlet üzerinden uyapa bağlanıp, tüm dosya türlerini tek tek sorgulatın bakalım.

Emlak vergisinden dolayı tebligat gelmez, 1 sene önceki mahkemenin karar tebliği filan mı acaba?

O dosyaya da bakın uyapa girince
  • John Bloor  (26.05.22 17:49:59) 
@ arpaci
@ John

uyap'a baktım arkadaşlar. son dosyalar içinde "tebligat" bulunmuyor. sadece kesin karar yazısı var onun da tarihi nisan 2021.
  • mr.goodcat  (26.05.22 17:52:03) 
Yukarıdakilere ilave olarak İhtarname gelmiş olabilir, sgk’dan vergi dairesinden gelmiş olabilir. Trafik cezası olabilir. Ben de böyle meraklıyım. Ben olaydım sabaha kadar bi dünya senaryo düşünüp en kötüsü için kaygıdan aritmi yaşardım


  • rumeli beylerbeyi  (26.05.22 22:41:46) 
Benzer bir sey yasadim, 1 ay geciken ama sonrasinda duzenli odemeye devam ettigim kyk icin gelmisti. Borcunuz vergi dairesine devredilmistir gibi bir sey yaziyordu e devlette de. Gittim vergi dairesine, bir sey olmaz yea dediler. Borc bitti hala o yazi duruyor eheh.


  • gibicibicis  (26.05.22 23:50:25) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.