ünlülere kağıda imza attırmak

cannes film festivali'ni izliyorum. kırmız halıda bazı insaların elinde şu resimdeki gibi not defteri var ve ünlülere boş bir sayfaya imza attırıyorlar. bunun ne anlamı var? boş bir sayfaya imza saçma değil mi? poster vs. olsa neyse. sonuçta kimin imza attığı da belli değil. üstelik bu şekilde araya çek, senet bile sıkıştırılabilir askldakld :D

Çerçeve yapıp asılabilir.

  • olaylar olaylar  (26.05.22 15:02:59)
Bizde olsa kağıdın üstünü doldururlar diyecektim ki aynı espriyi yapmışsınız :)

Bu imza alma olayı çok eski, bizde de var. Hatta yeşilçam filmlerinde de görebilirsiniz, fotoğraf yoksa bir kağıda hatta peçeteye ;

"john bloor'a sevgilerimle" yazıp imzalar ünlüler.

Peki imza güvenliğini nasıl sağlıyolar dersek, hemen hemen bir çoğu takma isim ya da soy isim kullandığı için bizde eskiden sorun olmuyordur, zaten bu iş için mutlaka bir "hayran imzası" gibi bir şey yapmışalrdır herhalde.

Yani bu imza resmi işlerde kullandığı imza değil de sadece hayranlara verilen imzadır belki.

www.youtube.com
  • John Bloor  (26.05.22 15:07:41 ~ 15:08:48)
ergenlik için normal. ben de 17 yaşımda beyazıt öztürk'ten boş kağıda imza almıştım. o zaman çok mutlu olmuştum. herkeslere göstermiştim. :) hatta daha büyük salaklığımı söyleyeyim. orada bulunan ve hiç tanımadığım birinden rica etmiş onların makinasıyla beyazıt öztürk'le fotoğraf çekinmiştim. ne salaklık :))) telefon numarası alışverişi bile yapmadık işte düşün ergenliği. :)))) ve fotoğrafı hiçbir zaman görmedim.

  • naksidil  (26.05.22 15:46:24 ~ 16:03:51)
Farklı imza atıyor ünlüler hayranlara. Paraf gibi yani. 5 yıl önce çok ünlü bir oyuncudan ev satın almıştık. Tapuda bayağı ad-soyadlı memur imzası atmıştı. Film afişi imzalattığımızda baş harfi belli oluyordu sadece.

  • lancelot du lac  (26.05.22 17:52:29)