Evde Bira Yapımı (2022)

Selamlar,

bu konuda bir çok duyuru var ancak güncelliklerini yitirmiş durumda olabilirler. son zamanlarda bira kiti ve başlangıç seti olarak e-ticaret sitesi anlamında nereyi tercih ediyorsunuz?

başlangıç seti alıp evde denemek istiyorum, önerilerinizi ve deneyimlerinizi duymak isterim.

teşekkürler.

Biraburadaya bak. Isminin dandikligine bakma youtube 3 kafadar diye bi kanal vardi onlarin isi gayet duzgun.

Ben yine de tavsiye etmem. Cok ugrastirici ve iyi olacaginin garantisi yok hele bu sicaklarda
  • floydian  (26.05.22 10:40:02)
ekipman (özellikle temizlik) için butik bira. pbw ve starsan başka yerde yok.

kitler için de butik bira, mayaland, vinomarket, bira burada.

şimdi sıcaklar geliyor. butik birada sıcağa dayanıklı yaz kitleri var. veya soğutma çantası alıp buz takviyesi ile normal kitleri de kurabilirsiniz. bir kere denerim, belki bir daha yapmam derseniz yaz kiti alın. hayır, ciddi olarak tekrar tekrar yaparım diyorsanız soğutma çantası alın.
  • inheritance  (26.05.22 10:40:21 ~ 10:43:10)
butikbira'da hemen her çeşidi bulabilirsin. ürünleri bugüne kadar hiç utandırmadı.

  • burty  (26.05.22 10:47:17)
butik bira+1
çok sıcağa kalmışsınız, soğutma işi sizi çok zorlar, soğutma çantası vs büyük masraf, hiç gerek yok. ya butik biradaki yaz kitlerinden alın ya da ortam sıcaklığının 20-22 derecelere düşeceği zamanı bekleyin.

  • halanne  (26.05.22 11:20:40)
vinomarket'ten seti alabilirsin. her şey var, başlangıç setinde. epey araştırdım f/p olarak en güvendiğim o oldu.
daha sonra bira kitlerini biraburada, kediköy ya da yine vinomarket'ten deneyebilirsin.

biraburada'da aynı kit daha pahalı.

sete ek olarak hidrometre, daldırmalı termometre alabilirsin. şişe temizlemek için fıskiye de eklemek iyi olur sepete.

ben daha sonra şişeleri dizmek için şişe ağacı da aldım.

bu arada butik bira'dan almama sebebim: m.bianet.org:~:text=Bianet%20%3A%3A%20%22Butik%20Bira%22%20Skandal%C4%B1%3A%20%C5%9Eikayet%C3%A7i%20M%C3%BC%C5%9Fterisinin%20Bilgilerini%20%C4%B0f%C5%9Fa%20Etti&text=Evde%20kendi%20biras%C4%B1n%C4%B1%20%C3%BCretenler%20aras%C4%B1nda,Verilerin%20Korunmas%C4%B1%20Kanunu'na%20ayk%C4%B1r%C4%B1.
  • nıç  (26.05.22 14:29:36 ~ 14:30:22)