Tarlayı satmak için emlakçı gerekir mi?

Ege’nin bir ilçesinin köyünde ceviz tarlamız var, fakat iki üç yıldır satılamıyor.
Bu tarlanın fiyatını belirlemek ve müşteri bulmak için bir emlakçıyla anlaşmamız şart mı?
Cevizler düzgün bakılmadığı için 6. yılında hala düzgün mahsul vermedi, bakım yapılsa çok kârlı bir yer olacak. Fakat sürekli halamlar ve babam arasında kriz çıkıyor çünkü halamlar tarlayla ilgileniriz diyorlar ama yaşlarından dolayı bunu yapacak durumda değiller.

Satsak çok rahatlayacağız gerçekten. Babama da dert oldu bu iş. Ne yapmak gerekir?

Muhtara biz burayı satıyoruz demekten başka bir seçenek yok.

Anca biri muhtara sorar yer var mı diye muhtar der ha şu var diye öyle .
  • aids rakun  (25.05.22 21:36:28)
Kendiniz ilan açmadıysanız açın, müşterinin ne zaman bakacağı belli olmuyor . Yüksek fiyattan yazın, geri dönüşlere göre kademe kademe düşürün .
Muhtar ve oradakilere söylemek iyidir.
Bazı emlakçılara sözleşme yapmadan da bilgi verebilirsiniz .
Şurda tarlam var, şu fiyat istiyorum .
  • dunyatuhaf  (26.05.22 11:49:42)