ritalin - uyuşturucu testi

merhaba,

yaklaşık 1 senedir ritalin kullanan birisi uyuşturucu testine girdiğinde sorun olur mu? testi temiz çıkar mı?

teşekkürler

ritalin'in iceriginde ne var, detayli bakmak lazim, icerigindeki seyle uyusturucularin icergindeki ne benzer ve hangi miktarda acaba?

bu ilaclar bagimlilik yapiyor ama iceriginde uyusturucu oldugu icin mi yoksa benzer bi madde oldugu icin mi bilmiyorum.
  • damba  (25.05.22 19:14:20)
Amfetamin yanlis pozitifligine neden olabilir, yani ecstasy kullananlarinkine benzer bir sonuc cikabilir. En az 1 hafta onceden ilaci birakmayi ve testi verirken bu durumu doktorunuza soylemeyi oneririm. Tabi bu dediklerim idrardaki uyusturucu testi icin gecerli; sac vb gibi kriminal arastirmalar icin bu sure cok daha uzun olabilir.

  • gibicibicis  (25.05.22 19:28:48)
ritalin’in hammaddesi metilfenidat, yani amfetamin.

“Uyuşturucu testi yapıldığında vücutta; metadon, benzodiapezin, barbitürat, TCA, THC, metamfetamin, melek tozu, ekstazi, eroin, morfin, bonzai ve kokain gibi uyuşturucu maddelerin olup olmadığı saptanır.”

ben metamfetamin’den şüphelenmiştim, amfetamin ve metamfetamin aynı şey mi bilmiyorum, o yüzden bir bilene sorayım dedim
  • mya  (25.05.22 19:31:58)
"Used to treat ADHD, methylphenidate (Ritalin) is a well-known cause of false positive tests for amphetamine or methamphetamine, and LSD."

www.goodrx.com
  • Barki  (25.05.22 19:36:47)
Temiz çıkarsın

  • aids rakun  (25.05.22 21:42:23)
temiz çıkmasa bile reçeteli ilacın olduğu sürece sorun yaşamazsın, zaten ritalini de kırmızı reçete olmasan satın alamazsın.

  • orpheus  (26.05.22 00:31:04)