Bir kira sorusu

İki memur maaşı 6-7 binlik kirayı karşılayabilir mi? İki çocuk da var.

memur var memur var. her memur aynı maaşı mı alıyor? ayrıca nerede yaşanacak, hayat standardı nedir, maaştan geriye ne kalıyor, başka kredi borç harç var mı? çocuklar kaç yaşında. yani öyle bi sormuşsunuz ki sihirli küresi olan varsa yanıtlayabilir ancak.

  • elorelia  (25.05.22 12:05:40)
Memurun maaşını biliyor olmamız gerekiyor

  • photo85  (25.05.22 12:16:24)
@elorelia
Devlet hastanesinde çalışan hemşire ve lise öğretmeni. Çocuklar dershaneye gidiyorlar. İstanbulda yaşanacak, anadolu yakasında.
Soruyu kendim için sormuyorum. Çok net cevaplar da istemiyorum zaten. Genel olarak iki memur altından kalkabilir mi onu merak ediyorum.
@photo maaşları biliyor olsam az çok fikir sahibi olabilirim zaten. Bilmediğim için sordum.
  • pudra  (25.05.22 12:53:09)
2 polis olsa 9+9=18 eder.

Bence bu memurlar şehir merkezi yerine kiradan dolayı istanbul'da olduklarını düşünüyorum daha çok beylikdüzü tarafına yerleşseler daha iyi olur gibi.

Beylikdüzü gibi yerlerde egitim de beşiktaş, kadıköy gibi yerlere göre daha ucuz.

6'yı geçmeyecek şekilde bir ev tutabilirler.

anadolu yakasını bilmediğimden avrupa yakasına göre cevap verdim.
  • liberal  (25.05.22 13:12:50)
ikisi de 8bin alsa 16 bin eder. eşimle birlikte bundan daha fazla kazanıyoruz, henüz çocuk yok. kira 3500 ve ucu ucuna yetiyor resmen. iki çocukla imkansız bence. dersane var bir de. maaşlar daha fazla ise bilmem ama 6-7binlik kira ve dersaneye giden iki çocukla geçinebilmek için 20den çoook fazla kazanmak gerekir.

  • elorelia  (25.05.22 13:21:37)
karşılayamaz. çocuklar yoksulluk çeker.

  • gabe h coud  (25.05.22 14:13:39)
Karşılar aslında ama büyük sıkıntı çekerler. Tek kişinin mutfak masrafı artık 2500-3000 TL arası gibi.

  • Cruyff  (25.05.22 14:27:11)
temmuzda en az %40 zam gelecek memurlara ona göre düşünün.

  • nuisance  (25.05.22 14:31:27)
6.000-Kira
2.000- 4 haftalık market
800- 4 Haftalık pazar
1.000- Faturalar
1.200-2 kişinin aylık abonmanları

11.000 Total gitti.

Çocukların masrafları olmadan bunları harcarsınız.
  • liberal  (25.05.22 15:00:28)
2800 lira market+gıda harcaması mı? aşırı iyimser bir yorum olmuş. iki çocuk olmasa bile yetmez bu. en az 4-5 gider bence gıdaya. tabi amaç sadece doymak değilse.

  • elorelia  (25.05.22 15:14:15)
yirmi bin lira bile kazansanız iki çocuğa yazık olur. istediklerini alamazlar falan. siz kirayı onun yarısına düşürecek bir şehire tayin isteyin.

  • alperz  (25.05.22 18:03:06)