[]

Şirketler neden hisselerini geri alıyor?

Arçelik için böyle bir haber gördüm de aklıma geldi.

Zamanında planlandıklarından daha mı çok halka arz olmuşlar da hisselerini kendileri toplayıp halka açıklık oranını düşürmeye çalışıyorlar? Az da değil dünya para harcanıyor bunun için.

Bunun arkasındaki temel motivasyon nedir bilenler aydınlatabilir mi?

 
Fiyatı yaptıkları değerlemeye göre ucuz kaldığını düşündükleri için geri topluyorlar.


  • al basmadan donu var  (25.05.22 10:54:28) 
ustteki arkadasin dedigi genel tahmin edilen sebep, ama farkli sebepleri de olabilir tabi sirket aciklama yapmadikca bilemeyiz.


  • bay b  (25.05.22 10:59:35) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.