geç gelen zam ve işten ayrılma

çeşitli sebeplerle kriz dönemi vs. olmasına rağmen zam alamamıştım. alacağım söylenerek alamamıştım bir de.

ve o sırada doğal olarak iş aradım. şu an iyi bir iş buldum gibi, teklif aşamasındayız. ama şans işte bugün çalıştığım yerden zam yapıldığının da haberini de aldım.

direktörüm ağzımı arıyor gibi geliyor memnun musun iyi mi beklentini karşıladı mı gibi sorularla. iş baktığımı söylemem gerekir miydi?

yarın öbür gün ayrılmaya karar versem sorun olacakmış gibi hissediyorum.

asla çalıştığın yere iş baktığını söyleme.

  • nahtoderfahrung  (24.05.22 17:57:48)
hiçbir sorun olmaz.
söyleme çalıştığın firmaya iş baktığını.

  • teritori  (24.05.22 17:59:18)
Ne sorun olacak ki zam yaptık istifa edemezsin mi diyecekler?

  • robin one persie  (24.05.22 18:07:13)
%95 zam aldım, zam öncesi görüştüğüm yerden iş teklifi aldım, şirket counter offer verdi, üstüne %35 daha.

Teklifini eline al, böyle böyle de. Korkma, Türk’ün gücüyle ez.
  • gabe h coud  (24.05.22 18:18:51)
eger kalmak istiyorsan obur teklifi eline al, imza atmadan kendi sirketine goster bunun match edin de, piyasani yukselt.

Yapamayiz derlerse o zaman top sende. yeni zam aldin diye istifa etmen yasak degil, etik olarak da bir sikinti yok.
  • cooperr  (24.05.22 18:48:18)
iş baktığını söylemen gerekmez elbette.
Sebepleri sen daha iyi biliyorsun ama içinden geçtiğimiz bu çılgınca dönemde sana zam yapmayıp seni zor durumda bırakan şirkette devam etmen bana doğru görünmüyor. Sebepleri sen daha iyi tartarsın.

Aylardır alamadığın zam yüzünden çektiğin stres, kaybettiğin para sende kaldı. Bu şirket seneye de sana zam yapmayıverebilir, başka bir şekilde üzebilir. Bence yeni bir yere geçme zamanı gelmiş.
  • michael_knight  (24.05.22 19:35:53)
ben olsam diger is yuzde yuz olacak gibiyse ve calisma sartlari birebir ayni dahi olsa ayrilirdim.

  • turbo sadık  (24.05.22 22:25:25)
Eskiden boyle seylerde cok tepki veriyordu isyerleri, hatta kovmaya variyordu is.
Simdi elindeki teklifi gosterip daha yuksegini alabiliyorsun.

Hatta bir is teklfini reddettim son asamada, headhunter beni sucluyor teklifi kullanip terfi aldin diye.
Adamin ne kadar cok basina geliyorsa inandiramiyorum alakasi olmadigina :D
  • divit  (25.05.22 01:19:19)