[]

Çin arabaları

selamlar.
dünyada kategori fark etmeksizin tüm konularda rekabetçi olan çinli arkadaşlar bu konuda abd/avrupa ve tüm dünya araba listelerinde en çok satılanlarda ilk 50'ye marka zar zor sokuyor.

Çin içinde listenin tesla ve vw hariç hepsi çin markaları.

yatırım, teknoloji, altyapı, pazar erişimi, rekabet gibi meseleler sorun olamaz.
gördüğüm bir ambargo da yok.

kısaca bilmediğim bir şey mi var?

 
marka ismine güven ve euro ncap testleri en büyük faktör.


  • Northern Mariner  (24.05.22 16:31:29) 
Araba isi karli degil tum baba ulkeler birakmaya basladi, markalarini cinlilere falan sattilar.
Zaten sifirdan girmek inanilmaz zor ve riskli.
Gizli ambargo zaten var, markanin ceo'sunu hapse attilar 2 sene once.
Yaparsin avrupa-amerika almazsa cope gider.

Araba uretecegine teybini uretsen daha cok kazaniyorsun.
  • divit  (24.05.22 16:37:09) 
iç pazar yeterince büyük. kendi markaları oraya anca yetiyordur. northern in dediği gibi avrupa ve amerikada marka ismi önemli bu yüzden volvoyu satın aldılar.


  • unabomber  (24.05.22 16:48:03) 
abd'yi bilemiyorum ama avrupa icin.

yeterince kendi markalari var. bunlar kendi aralarinda gümrükten muaf. dolayısı ile fiyat avantajları var. yedek parca ve usta sorunu yok.

çin'i de çok sevdikleri söylenemez.
  • helenart  (25.05.22 00:20:13) 
araba markası ve güven oluşturmak 10+ senelik iş. daha yeni yeni eli yüzü düzgün çinli araçlar çıkmaya başladı. 10 sene sonra bu dediğin olacaktır.


  • orpheus  (25.05.22 13:42:24) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.