[]

bedelli askerlik - iş

selamlar arkadaşlar,

çalıştığım yerde 1 senem dolmadan bedelli askerliğe gidecek olsam, 28 gün sonra askerden dönünce beni işe almak zorundalar mı? gerçi direkt ücretsiz izne çıkarıp sonrasında çalışmaya devam ettirebilirler ama, diyelim ki patron 1 ay içinde yeni birini buluruz, almak istemiyorum diyebilir mi?


 
Patron öyle bir şey diyemez. Yasal olarak seni 1 aylık (askerlik kaç günse artık) ücretsiz izne çıkarmak zorundalar - aksi yasal olarak mümkün değil. Bu nedenle, askerlik dönüşü işine kaldığın yerden devam edersin.


  • esece  (24.05.22 16:13:14) 
Uzun askerlikte çıkıs, giris yapiliyordu ama bedelli genellikle ucretsiz izinle yapildigindan dedigin senaryo olmuyor.


  • pofudukayi  (24.05.22 18:48:45) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.