Çivisiz tablo

Asmak mümkün müdür, iz bırakmayan güçlü bir yapışkan vs var mıdır?
Veya çıkarken boyatacağım zaten diye çivi çaksam anlaşılır mı?

koçtaş gibi yapı marketlerde tesa markalı cırtlı ve yapışkanlı askılar var ben evde sık kullanıyorum ve oldukça memnunum, ayrıca sökmesi çok kolay ve temiz oluyor.

  • gencfb  (24.05.22 12:04:32)
çift taraflı bantı diklemesine yapıştırınca taşır. köpüklü ve silikonlu diye 2 çeşit var. hangisi daha az iz bırakır, boya kaldırır görevliye sormak lazım.

  • onemoremile  (24.05.22 12:09:24 ~ 12:09:35)
patafix olur.

  • jelly bear  (24.05.22 12:28:01)
çıkarken boyatacaksan çivi çak gitsin, boyacı alçıyla kapatır delikleri, asla anlaşılmaz.

  • sir gawain  (24.05.22 13:27:37)
yüzey düzse (alçı sıva gibi) cırt cırtlı bantlar işe yarayabilir. yüzey pürüzlü ise cırt cırtlı bantlar genellikle işe yaramıyor ve diğer seçeneklerin hepsi de iz bırakıyor. (patafix yağlı bir iz bırakıyor, çift taraflı bant sökerken sıva ile beraber geldi.)

çıkarken boyatacaksanız patafix olur ama ne kadar yük taşır bilmiyorum. ben kağıt poster asmak için kullanmıştım. en garanti seçenek delmek, sonra alçı ile kapatırsınız.
  • inheritance  (24.05.22 13:35:32)
Çift taraflı bant iz bırakıyor. 3m marka cırtcırtlı tablo asma bantları da duvar pürüzlü ise sıvayı söküyor. Eğer boyatacaksan çivi çak daha ucuz

  • photo85  (25.05.22 12:22:02)