Yurtdışında Online Bankacılık

selamlar, yurtdışında online bankacılığıma ulaşmam lazım ancak IP sebebiyle, yurtdışına erişim kapalı olduğu için bir türlü giremiyorum. Bankaya nasıl ulaşacağımı da çözemedim. VPN ile Türkiye'den bağlanıyormuş gibi yapmanın en mantıklı olduğuna karar verdim.

Daha önce VPN'i hep Türkiye'deyken yurtdışından bağlanıyormuş gibi kullanıyorduk, şimdi yurtdışındayken nasıl Türkiye'den bağlanıyormuş gibi yapabilirim, onu bilemedim.

Önerileriniz olursa sevinirim.

turkiye'den bir arkadasina soyle anydesk acsin sana
baglan, o bilgisayarin tarayicisindan islemini yap
islemini yaptiktan sonra yurtdisina da acmayi unutma ayarlardan
turkiye'de arkadasin yoksa ben yardimci olabilirim

edit: simdi aklima geldi de, kimseye guvenin yoksa turkiye'den server da kiralayabilirsin
servera ubuntu kurarsin tarayicisindan istedigini yaparsin
  • nibba  (22.05.22 15:26:48 ~ 15:29:34)
uzaktan baglantiyla arkadasinin bilgisayarian baglanmak en mantiklisi olur.

bu arada yurtdisinda baglantida sorun olmamasi lazim online bankacilikta, baska bi sorun olabilir mi?
  • fakyoras  (22.05.22 15:30:31)
Muhtemelen guvenlik sebebiyle bankanin ayarlarindan yurt disi erisime kapatma emri verdiniz oncesinde. Bankanin cagri merkezini arayip yirt disi erisime actirin hesabi, en kolayi o olur.

10 yildan fazladir yurt disindayim ne kendi bankalarima erisimde sorun yasadim ne de cevremdeki Turklerden boyle bir sorun duydum.
  • sertac akin  (22.05.22 15:45:19)
1. muhtemelen y.dışı IP'leri engellemişsiniz. Bunun y.dışından erişerek açamazsınız. çözüm olarak tr'den birisi yardımcı olacak. bu en kolay yöntem. ücretsiz tr vpn bulmak da eziyet.

2. bankaya ulasmak icin Türkiye hattınız, wi-fi destekli alt yapısını kullanabilirsiniz (Turkcell Wi-Fi gibi). Bu durum 0 850 numaraları arayabilrisiniz ya da 444 numaraları. 0850 için önüne +9 ekleminiz lazim. +90 850 gibi.

adi gecen hizmet: HD Ses ve Video Arama (VoLTE&VoWifi)
www.turkcell.com.tr
  • helenart  (22.05.22 18:59:57 ~ 24.05.22 18:36:59)