[]

Tadilat işlerim 2

Mutfak için yeni bir zemin yaptırıcam yakında, bütünlük olsun diye mutfağın açıldığı koridor/hol kısmını da aynı zeminden yaptırmayı düşünüyorum, karar vermeye çalıştığım yer bütün olarak laminant zemin mi olsun yoksa taş/fayans zemin mi ?

Mutfakta laminant kullananlar memnun mu


 
Etrafımda mutfağa parke yaptıranlar mutlaka öneriyor. Mutfakta fayans sanki eskide kaldı:/


  • Amaranta ursula  (22.05.22 14:03:44) 
evin konumuna bağlı ama mutfak açık veya amerikan değilse bence antre-koridor-mutfak zemini taş olmalı.

mutfak salonla bütünlük hâlindeyse, o zaman salonun zeminiyle bir olması lazım, o zaman da parke/laminant tabii.

laminant denen şey bana göre çok kötü bir malzeme ve sentetik.
hem görüntü ve üzerinde yürürkenki his açısından çok "plastik" olduğu için hem de mutfakta yere bir şey damladıkça ettikçe temizliği taş zemin gibi kolay olmayacağı için.

kalitesine göre de çok fazla çeşidi var.
kaliteli bir şey yaptıramayacaksanız laminant olmasın bence.
  • blatta hiberna  (22.05.22 14:10:19) 
Geçen yıllarda mutfakta ufak bir su sızıntısı oldu bütün laminantlar mahvolup çöpe gitti. Fayans olsaydı hiç sıkıntı olmazdı. Hem fayansın temizliği çok kolay laminantta parçalar arasında mikro aralıklar var. Zamanla o aralara bir sürü şey doluyor. Asla hijyenik degil.


  • limonlu eksi  (22.05.22 14:25:09) 
5 milyonluk sifir evin mutfagini bu sene 2 kere su basti.
Bulasik makinesinin gideri yerinden oynamis.

Tasindim baska yere gectim gider geri tepti 1 kere su basti, sonra bir kere fleks hortum patladi mutfak havuza dondu :)

Laminant olsa ne yapardim bilmiyorum.
  • divit  (22.05.22 14:28:30) 
4 yıl önce mutfağımda dahil antre ve hol e laminant yaptırdım. Şimdiki aklım olsa fayans yaptırırım net. Sıkıntısı görmedim çok tozlanması haricinde ama direk fayans yaptırır geçerim ama büyük kesim olanlardan çünkü çok şık duruyor.


  • dream  (22.05.22 15:10:53) 
Seramik yaptıracaksanız parlak yaptırmayın. İlla yaptıracaksanız koyu renk parlak yaptırmayın. Su damlasa leke oluyor çıldırmama az kaldı, ilk fırsatta tadilata giricem ben de. Parlak yok, sakın… silseniz bile viledadan su izi yapıyo illa eğilip bezle kurulanacak…


  • physcos physcos  (22.05.22 15:58:29) 
Benim amerikan mutfak o yuzden full parke her yer. Agt marka tibet deseni. Cok memnunum. Halisiz kullaniyorum. Oyle kalitesiz falan durmuyor.
Ama parke gorunumlu seramikler de var... su patlamasi yasamadim 2 yildir... umarim da yasamam :)

  • omonia  (22.05.22 21:05:16) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.