[]

fransa'da şunu yemeden dönme diyebileceğiniz neler vardır?

selam. kişisel deneyimlerinizi merak ediyorum. şimdiden teşekkürler.
 
Creme brulee


  • temasettin  (22.05.22 12:55:20) 
confit canard ve fas restoranlarında herhangi popüler bi yemek


  • sttc  (22.05.22 15:04:44) 
Guvecte salyangoz guzel.


  • sertac akin  (22.05.22 15:47:27) 
Çok şey var, gideceginiz yeri soylerseniz ona göre yerel şeyler söyleyebilirim.

Misal la rochelle/nantes tarafı şarapta pişen midye ve patates kızartması, balık çorbası.

Savoie bölgesinde fondue ve raclette gibi.

Ama gelmişken foie gras yemenizi tavsiye ederim. Feslegenli salyangoz da güzel. Onun dışında bence ünlü bir fırından baguette alıp (tradition) yanına şarküteri (benim tavsiyem rosette, saucisson italien, coppa, speck) yanına peynir (buche herkes sever bence, camembert, hangi bölgedeyse oranın tomme peyniri vs bölge neresiyse ona göre değişir tabi) yanına güzel bir bölgenin şarabı yapmaniz güzel olur.
  • logisticsmanager  (22.05.22 16:27:45) 
paris ve civarı diyebilirim ilk aşamada.


  • bohr atom modeli  (22.05.22 17:28:44) 
Paris içinse kesinlikle baguette, şarküteri, peynir, şarap yapın.

Bunun yanında château chantilly gidip hem gezip hem tatlısını yiyin.

Tatli ya da tuzlu krep.

Steak tartare severmisiniz bilmem ama farklı sonuçta.

Boeuf bourguignon da olur.

Paris'ten 1.5-2 saate hızlı tren ile lyon 'a gidip çok daha güzel şeyler yiyebilirsiniz bu arada. Lyon yemek konusunda çok ünlü.
  • logisticsmanager  (22.05.22 21:57:23) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.