[]

Artık araba alarmları kullanılmıyor mu

Eskiden hatırlarım istisnasız hergün ikişer üçer alarm duyardık şimdi hiç alrm duymuyoruz. Araba çalmak mı zorlaştı yoksa nooldu da sesi kesildi alarmların? Sizin arabada alarm var mı?
 
bazı yeni araçlar fabrika çıkışı alarmlı geliyor.
artık yaşadığın sokakta evine yakın aracını parkedemiyorsun. dolayısıyla alarm ötse bile duyamayacağın mesafede.
evler site oldu, güvenlikli sitede aracını bırakınca alarm takma ihtiyacı olmuyor
kapalı otoparka bıraktığında alarmın fonksiyonu yok çünkü duyan yok.
bi da kafası çıkan teypler yok artık :)
  • sttc  (20.05.22 22:36:20 ~ 21.05.22 00:08:58) 
Araçta kendi fabrikasyon alarmı var. Biraz fazla sarsılırsa vs. kendi kendine korna çalıyor. Ama pasif hale getirdim, çünkü gerek yok.

Artık araçların çalıştırma mekanizmaları vs çok daha sofistike. Öyle gireyim de düz kontak kaptırıp gideyim 5sn içinde olamıyor. Bir başka konu kameralar. Her yerde kamera var, nereye kadar arka sokaklardan götüreceksin?

Yani yapılabilecek tek şey, aracı söküp parçalarını satmak olabilir herhalde.

Bir sefer oturduğum sokakta her zaman parkeden bir Mercedes aracın şoför camının kırıldığını ve öngöğüsteki aletlerin söküldüğünü görmüştüm. Herhalde böylesi daha işlerine geliyordu.
  • kaptankedi  (20.05.22 23:18:45) 
Şaka maka hatırlattığınız gibi kocaman bir sektör öldü gitti, oto alarm sektörü bitti gibi bir şey.

Araba çalmak eskisine göre daha zor, immobilizier vs özellikler ile. İmmobilizeri saf dışı bırakıp aracı çalacak adam için alarm çocuk oyuncağı zaten.

Bir de artık hemen her araç kendinden kumandalı ve merkezi kilitli, kumandasız bir aracım olsa ilk işim alarm taktırmak olur. Amacım da hırsız değil de kumanda olurdu.
  • John Bloor  (21.05.22 10:37:08) 
Araba calmak zor değil, her türlü arabayi caliyorlar efendim. İmmobilizer zart zurt hepsinin bir yolunu buluyorlar her turlu arabayi caliyorlar.

Sebebini bilmiyorum alarm olayinin bitmesinin ama araba calmak zorlastigindan değil. Bence sebebi bir mantigi olmamasdir. Bak ben bunu yazarken bir arabanin alarmi caliyor an itibariyle bu arada:)) Neyse, benim arabada da yok, aldığımda yoktu taktirmak da aklima gelmedi cunki mantigi yok. Araba cogu zaman evin dibinde olmuyor zaten.
  • stavro  (21.05.22 18:31:27) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.