izmir foca'ya istanbuldan otobusle gidilirse

Ulasim nasil saglanir kac saat surer? arabayla gitmek istemiyorum arabasi olursam napilir? arabayla gitme opsiyonunda da aciklarsaniz sevinirim. cok tesekkurler

arabayla otobandan tabelaları takiple foçayı kolay bulursunuz. köprüden geçerseniz istanbuldan itibaren 5-5,5 saate maks foçada olursunuz. hızınıza bağlı bu süre 4-4,5 saate kadar düşebilir.
otobüsle geldiğinizde otogardan servisle metro-izban hattına ulaşacaksınız. sonrası kolay. izbanla bir yere karad gidip sonrası tekrar belediye otobüsüyle foça.
otobüsle çok saat sürer izmire inişten foçaya gidişiniz en az 3 -3,5 saat sürer.
  • erty_ksk  (20.05.22 11:26:01)
@erty_ksk tesekkurler ama foca'da arabam yokken 2 gun rahat hareket eder miyim foca tek basina iyidir mi

  • ala09  (20.05.22 11:31:19)
(Eski) Foça zaten çok küçük bir yer, birinci günü merkezinde dolaşıp kafelerde restoranlarda oturup sahilinde yürüyüş yapabilirsin, foça merkezde denize girebilirsin fakat geniş plajlar yok

ikinci gün de foça merkezden minibüsle plajlara ulaşabilirsin, önerim kosova plajı şöyle bir yer, orada da denize girerek bir günü geçirirsin

youtu.be

İzmir otogarından doğrudan foçaya ve yeni foçaya ilçe minibüsleri var fakat çok konforlu bir ulaşım değil 1sa 45dk - 2 saat civarı sürer
  • freebird5406_2  (20.05.22 11:44:11 ~ 11:54:25)
Eski foçayla yeni foça arasında bağlararası diye bir yer var çok güzel gözleme yapıyorlar
Yeni foçada gündüzleri açan bir pastane var ekleri çok güzel
Eski foçada dondurmacı var sahilde balıkta yersin
  • kararsızataletfilozofu  (20.05.22 17:45:17)