Araç yakıt sorusu

Arkadaşlar merhaba,

Çok net bir cevaba ihtiyacım var. Çok anlamadığım için bilenler cevaplarsa sevinirim.

Istanbul taksimden bursa merkeze 1.2 tsi araç ile giderken benzin zamlarından sonra. Osmangazi köprüsünden geçersem otoban ücreti ile 250 tl veriyorum. Körfezi dolaşırsam 100 km artıyor yol.

Körfezden dolaşmak mı daha uygun, köprüden geçmek mi.

Gidiş dönüş olacak. Ona göre yola çıkacağım birazdan.

Zaman derdim yok. Hangisi daha uygun. Teşekkürler.

En iyi şartlarda arada maksimum 100 lira oynuyor. Zaman olarak ise en az 2 saat oynuyor, bayramda ben de benzer durumda köprüyü kullandım.

  • yazgisiz infaz  (19.05.22 08:47:36)
100 kmde 120-130 yakarsın. öyle sen düşün zaman mı daha önemli para mı diye.

  • jelly bear  (19.05.22 10:33:01)
Aracın yakıt tüketimi de önemli, ama yukarıda denildiği gibi 100 km'de ortalama 120-150 tl yakarsın.

Tek yönde 100 tl kar edersin en az, körfezi dolaşırsan.
  • John Bloor  (19.05.22 10:46:43)
körfezi dolaşmak tamamen mantıksızlık. edeceğiniz en fazla kazanım olsun olsun 150 lira hadi en optimumda olmaz ama 200 lira olsun. 200 lira için 2 saat fazla yol gitmiş olacaksınız en az.

  • sahadaki adam  (19.05.22 11:56:11)
Eskihisardan topçulara feribotta geçmek bile körfezi dolaşmaktan daha ucuza geliyor. En mantıklısı feribot bence.

  • sckxyss  (19.05.22 12:14:39)
250 liraya 20 lt benzin eder desek, 20lt ile rezalet kullansan bile en az 200km gidersin.
Yol 100km desek 100km yakit yanina kar kaliyor en kotu ihtimalle.

Ben olsam korfezi dolasirdim, eger izmir'e devam edeceksem yorulmamak icin feribota biniyorum.

Yani en pahalisi kopru, sonra feribot, sonra korfez dolasmakti.
Son zamlardan sonra feribot ucretine bakmadim.
  • divit  (19.05.22 18:14:53)
dur kalk çok yakar, körfezi dolaşmak saçma olur.
ya feribot, ya köprü'den devam.

  • rain when i die  (19.05.22 18:25:10)