[]

Bu yaştan sonra, bu şartlarda yazılım öğrenmek?

Halihazırda kendi işim ve mesleğim var ama işime aşık olduğumu söyleyemem. Geçmişten beri içimde hep bir yazılım öğrenme isteği vardı ama hiçbir zaman hayata geçiremedim.
Şimdi artık bir ucundan tutayım istiyorum. Parametler şu şekilde:

-Yaş 29 (30 diyelim).
-Amacım 3 günde yazılım öğrenip para kazanmak değil tabi ki. Ama kendi işimden fırsat bulabildiğim zamanlarda çalışıp öğrenmek ve 5-10 sene sonra olsa para kazanabilecek duruma gelmek.
-İşimin daha hızlı bir döneme girmesi ve hayat düzenimin yakın zamanda değişecek olmasından dolayı, tek hedefim yazılım öğrenmek gibi sadece buna çalışamayacağım bir süre malesef.

Bunlar göz önüne alındığında en mantıklı yol nedir sizce? Nereden başlamalı?
Şu an üçüncü maddede bahsettiğim sebeplerden dolayı fiziksel olarak bir kursa gidemem. Mümkünse videolardan, online derslerden vs ilerlemek istiyorum bir süre, bu mümkün müdür?

 
duymak istediğin cevap muhtemelen bu değil ama, zaten işin varken ve yoğunken, akşam yorgun argın eve gelip günde 1 saat bakarak alacağın eğitimden hayır gelme ihtimali düşük. yapabiliyorsan en azından hafta sonu kurslarına git derim.


  • roket adam  (19.05.22 00:10:04) 
İsteğiniz varmış, bir başlayın, olup olamayacağını anlarsınız.


  • cosmicstring  (19.05.22 10:28:34) 
öğrenilir neden öğrenilmesin. çokça da insan var. ben de bu yolda deneme yapıyorum. inşaatçıyım bıraktım. kursa gidecektim buradakiler mecvut yazılımcı arkadaşlar hemen kursa yazılmadı biraz kendin bakın ne yapacağına karar ver dedi.
şu an phyton ve sql bakıyorum mesela.

lan bu ne güzel bir şeymiş. döngüyle sürekli bir saldırı yapıp siteyi patlatabiliyorsun
ya da binance'e bot yazabiliyorsun mesela şuraya gelince al şuraya gelince sat diye
ya da atıyorum bir yerde ismin geçinde sana bilgi gelsin istiyorsun daha neler neler.
ben 1 nisanda işimden istifa ettim. mayısa kadar dinlendim. şimdi başladım çalışmaya. 1 senede ufaktan ufaktan bu işlere burnumu sokarım.

intrnette ücretsiz o kadar çok kurs var ki ve "yeterli ki" kursun amacı yer yer kayboluyorsun nereden başlamalıyım sorunu ve güvenini veren bir yer olması. rüzgarda savrulmuyorsun.

yazılımcıların önüne geçip bir şeyler demek haddime değil ancak gördüğüm şu, bu yazılımda kesinlikle zeki olmayacaksın. buna çalışan adam lazım. inek gibi mazot gibi çalışacaksın. bu kadar basit.
günde 1 saat çalış ama düzenli çalış 2 günde 1 saat çalış ama her 2 günde 1 çalış. bir şeyleri feda etmeden başarman imkansız. işin komiği sektör büyüyor ve açık artıyor. rüzgarı arkana al ki kürek çekmeden ilerle.
  • turbo sadık  (19.05.22 10:59:45) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.