[]

wd 40

buradan bir arkadaş önermişti. macbook'un bir vidasını açamıyorum. bunu sıksam bir sorun olur mu? elektronik devre sonuçta.
 
Müdür WD40 metal aksamlı civatalarda filan pası söker biraz gevşemesinde işe yarar. Senin o vida plastik kasada ve paslanmaz malzeme, yani sorunun pas değildir.

Ayrıca sıvı elektronik devreye akarsa şase yapabilir, riskli.
  • John Bloor  (18.05.22 14:24:35) 
bunu açmamın bir yolu yok mu? hafif yalama oldu gibi denedikçe. o yüzden çok da deneyemiyorum.


  • black mamba  (18.05.22 14:31:51) 
Hocam o zaman doğru tornavida değil mi acaba? Tam oturuyorsa başına bu kadar küçük vida el ile kolayca açılır.

Vidaya doğru tornavidayı basmaya mı korkuyorsun acaba?

Bi fikir daha geldi aklıma, bölgeyi biraz fön makinesiyle ısıtsan mı acaba? Vidanın girdiği somun/karşılık soğukta daralıp vidayı sıkmış olabilir.

Laptopun kendi normal ısısı kadar bölgeyi ısıtmayı dene.
  • John Bloor  (18.05.22 14:58:40) 
vida başlığı ile tornavida arasına bant koyup öyle çevirmeyi deneyin ve kesinlikle tam uyumlu olsun ufak ya da büyük tornavida berbat eder. wd40 azıcık sıksan bence bir şey olmaz. ama oralarda pas vs olacağını sanmam. wd40 pek hayır getirmez gibi. sizi uygun bir tornovida başlığı ile dediğim taktiğini deneyin.


  • turbo sadık  (18.05.22 15:12:55) 
Bant koymak daha mantıklı ya da başka tornavida


  • all girls dream  (18.05.22 15:48:22) 
düz tornavida deneyin. mutlaka tam oturan kücük bi düz tornavida vardir. daha rahat acar.


  • c1b2k3  (18.05.22 16:34:38) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.