[]

sıcakta laptop bırakmak

selamlar arkadaşlar,

arabada bagajında 3 gün boyunca laptop'ımı bıraksam sıkıntı yaşar mı?
arabayı güneşin altına koymam ama sıcaklık 30+ derece, hatta arabanın içi daha bile sıcak oluyor diyebilrim.

 
sorun olmaz


  • jelly bear  (18.05.22 12:21:32) 
Gunes gelmeyecegine %100 eminsen bir sey olmaz.
Gunes gelirse pilleri patlayabilir.

  • divit  (18.05.22 12:27:13) 
Tüm elektronikler için "doğrudan güneşte bırakmayın" kuralı geçerli. Bunun sebebi de devre kartı dediğimiz şeyin sıcaklıkta genleşip büzüşmeye müsait olması, lehimlerin yüksek sıcaklıkta erimesi gibi tehlikeler. 30+ derece ne kadar zarar verir bilmem ama kullanım ömrünü azaltabilir. Sonuçta soğutma problemleri her zaman bilgisayar parçalarının ömrünü azaltır. Bu açıdan 3 gün boyunca bilgisayarı sıcak ortamda bırakmakla 3 gün boyunca bazı programlar çalışır şekilde açık bırakmak aynı şey.

Ha ne yapılabilir? İlla ki arabada duracaksa o arabada mutlaka bir ilk yardım kiti ve kitin içinde de bir termal battaniye olmalı. Termal battaniyeye sarıp da üzerine güneş vurmasın diye bir kumaş örterseniz sıkıntı olmaz.
  • sadeli poğaça  (18.05.22 16:52:20) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.