[]

el tırnaklarında gecmeyen iltihap

merhaba,

el tırnaklarımda bi orada bi burada şeklinde sürekli dolama çıkıyor. kaç kere doktora gittim ben de bilmiyorum. antibiyotikle bastırıyoruz diğer elde çıkıyor. şeytan tırnağı koparmıyorum ve tırnakları kısa kesmiyorum.

geçen sene korona atlattım o bağışıklığımı düşürmüş olabilir mi? hala geçmesi gerekmez miydi?

teşekkürler,

 
Ben sizin yerinizde olsam beslenmeme sporuma dikkat ederim, aralıklı oruç uygularım, paketli gıdaları, şekeri, unu vs hayatımdan çıkarıp kırmızı eti de azaltırım. Düzenli ama çok ağır olmayacak bir spor eklerim rutinime de. Vücuttaki iltihabik durumlar aslında bir bütün gibi. İnflamasyonu azaltacak bir hayat düzeni yardımcı olabilir.

Antibiyotik kullanma sıklığın nedir normalde?
  • zimbirik  (18.05.22 09:26:26) 
augmentin 1000lik verdi geçen dermatolog o bitti. onun dışında 1 seneden uzun süredir kullanmıyordum.


  • nikolay  (18.05.22 15:27:29) 
Bir prof. Dr gitseniz, doktordan doktora cok degisiyor. 2-3 derm. doktor gezdim sacma sapan tedavi verdi kapanmayan yaraya 1 doktor farkli bir tedavi uygulayip sorunu cozdu. Doktor onemli


  • eja  (18.05.22 18:20:15) 
ben de aynı sorundan mustariptim, doktorlar krem verip geçti. bir süre sonra da (yaklaşık 1,5-2 yıl) el ve ayak eklemlerimde ağrılar başladı. şimdi ortaya çıktı ki sedef romatizmasıymış. sedef/egzama gibi de bir durumunuz varsa, dolama bununla ilgili de olabiliyor.


  • a1t2u3  (19.05.22 14:09:35) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.